Wiedźmin 3: Dziki Gon obchodzi 5 urodziny, gry z serii w znakomitej cenie na GOG-u

Czy wiecie, że dzisiaj mija dokładnie 5 lat, odkąd po raz pierwszy mogliśmy zanurzyć się w niezwykłą przygodę trzeciej części przygód Geralta w Wiedźmin 3: Dziki Gon? Z okazji okrągłej rocznicy, na fanów serii czeka wiele niespodzianek.

Z perspektywy czasu, śmiało możemy stwierdzić, że Wiedźmin 3: Dziki Gon wprowadził studio CD Projekt RED do pierwszej ligi wśród globalnych deweloperów gier. Produkcja polskiego studia uchodzi za jedną z najwybitniejszych, jakie pojawiły się na ósmej generacji konsol. Wszystko to zaczęło się dokładnie pięć lat temu - 19 maja 2015 roku, mało kto się wówczas spodziewał, że świat oszaleje na punkcie Wiedźmina.

Z okazji okrągłej rocznicy, Jakub Szamałek - główny scenarzysta Dzikiego Gonu, zdradził kilka ciekawostek na temat gry w rozmowie z dziennikarzami serwisu VG247. Dowiedzieliśmy się m.in., że twórcy chcieli, aby w grze znalazła się scena, w której Ciri, ślizgając się, walczy z przeciwnikami na zamarzniętym jeziorze. Niestety, ograniczenia technologiczne sprawiły, że ostatecznie z tego zrezygnowano.

Zobacz również:

  • Netflix - które seriale obejrzymy w 4K? [Aktualizacja 23.07.2021]
  • Wiedźmin Pogromca Potworów - nowy trailer pokazuje rozgrywkę
  • Wiedźmin 3 dostanie darmowe DLC inspirowane serialem Netflixa

Nie planowano również podwodnej eksploracji, ta została dodana do gry stosunkowo późno. Usunięto również możliwość zmiany konia, bo "kto chciałby zastąpić zaufaną Płotkę". Jakub Szamałek przyznał, że zespół w pewnym sensie cały czas się uczył i niektóre rzeczy, które nie trafiły do podstawowej wersji gry, pojawiły się w niej m.in. za sprawą dodatków, szczególnie "Krew i Wino".

W wywiadzie pojawia się jeszcze wiele smaczków powiązanych z produkcją Dzikiego Gonu, jeśli jesteście ciekawi, to znajdziecie go tutaj. Jeśli jednak przygodę z Geraltem macie jeszcze przed sobą, to uważajcie na spoilery.

Wiedźmin 3: Dziki Gon obchodzi piąte urodziny również na GOG-u, gdzie trwa obecnie promocja na wszystkie gry z serii.

  • Wiedźmin - Edycja Rozszerzona - 4,49 zł
  • Wiedźmin 2: Zabójcy Królów - Edycja Rozszerzona - 5,99 zł
  • Wiedźmin 3: Dziki Gon - 29,99 zł
  • Wiedźmin 3: Dziki Gon - Edycja Gry Roku - 44,99 zł
  • Wojna Krwi: Wiedźmińskie Opowieści - 39,99 zł
  • Wiedźmin Gra Przygodowa - 5,99 zł

Jeśli cenicie sobie ścieżkę dźwiękową z Wiedźmina, to taniej dostaniecie również koncert Video Game Show — Wiedźmin 3: Dziki Gon, który został wykonany na żywo, na Festiwalu Muzyki Filmowej 2016 roku w Krakowie. Wszystkie promocje znajdziecie tutaj.

Zobacz również: Wiedźmin - Ciri może być główną bohaterką kolejnej gry od CD Projekt RED

źródło: vg247.com