Wiedźmin 3: Dziki Gon od CD Projekt RED na Linuksie dzięki Steam OS? Niewykluczone

CD Projekt RED w pocie czoła pracuje nad nową częścią przygód Wiedźmina Geralta. Zwieńczenie trylogii gier na motywach książkowej serii Andrzeja Sapkowskiego ma trafić jeszcze w tym roku na komputery PC i konsole nowej generacji. Co ciekawe, nie jest wykluczone wsparcie dla systemów operacyjnych z rodziny Linux, a w szczególności Steam OS.

Maciej Iwiński jest jednym z założycieli CD Projekt RED, czyli studia tworzącego gry z serii Wiedźmin. Udzielił on wywiadu dotyczącego wsparcia systemu Linux w dotychczas wydanych przez studio grach. Co prawda nie obiecał w nim, że nowa gra faktycznie doczeka się wsparcia, ale zostawił studiu furtkę na wypadek, jakby się na to zdecydowało.

Twórcy Wiedźmina mogą zdecydować się na wydanie swojej nowej gry nie tyle co na samego Linuksa, co na Steam OS od Valve. Jest to system adresowany tylko do graczy. Ma napędzać nie tylko komputery, ale też urządzenia nazywane SteamBox lub Steam Machine, które mają stanowić alternatywę dla konsol Xbox One od Microsoftu i PlayStation 4 od Sony. Dla CD Projekt RED jest to łakomy kąsek, ponieważ firma nie kryje tego, że chce ze swoim tytułem dotrzeć do jak największej liczby ludzi.

Zobacz również:

  • Epic Games szaleje z wyprzedażami! Sprawdź jakie gry kupisz taniej
  • Atari wraca do gry, a raczej do tworzenia gier na PC i konsole
Wiedźmin 3: Dziki Gon od CD Projekt RED na Linuksie dzięki Steam OS? Niewykluczone

Za jedną z głównych przyczyn, dla których pierwsze dwie części gier z serii Wiedźmin nie zostały wydane Linuksa, była konieczność opracowania gry na każdą z dystrybucji oddzielnie. Studio nie chciało do tej pory wybierać tylko jednej z nich, a przygotowanie dla większej ilości nie wchodziło w grę. Późniejsza konieczność wydawania łatek i uaktualnień nawet na kilka najpopularniejszych dystrybucji Linuksa była zbyt czasochłonna. Steam OS może jednak zmienić politykę CD Projekt RED w tej kwestii.

źródło: gamingonlinux.com