Wiedźmin 3: Dziki Gon - premiera ponownie przesunięta

Zarząd CD Project S.A. poinformował, że premiera gry Wiedźmin 3: Dziki Gon zostanie ponownie przesunięta. Zespół pracujący nad tym oczekiwanym przez wielu graczy tytułem potrzebuje dodatkowych 12 tygodni.

Cześć graczy z całego świata z wypiekami na twarzy oczekuje premiery gry Wiedźmin 3: Dziki Gon i możliwości ponownego wcielenia się w tytułową postać Sagi Sapkowskiego, czyli Geralta z Rivii. Niestety w marcu 2014 r. ich cierpliwość została wystawiona przez CD Projekt RED na poważna próbę. Dowiedzieli się bowiem, że premiera ich ukochanej gry zostanie przesunięta na 24 lutego 2015 r. Tłumacząc tę decyzję studio wspominało o "wysokiej stawce wymagającej dopracowania każdego szczegółu". Kilka tygodni później Adam Kiciński, prezesem CD Projekt RED udzielił natomiast wywiadu, w którym przyznał, że niestety w Polsce istnieje ogromny problem ze znalezieniem programistów, którzy poradziliby sobie z tak dużym projektem...

Niestety mamy kolejne przesunięcie

Niestety dzisiaj mamy dla wielbicieli Wiedźmina kolejną przykrą informację. Zarząd CD Project S.A. poinformował bowiem właśnie, że premiera gry Wiedźmin 3: Dziki Gon zostanie ponownie przesunięta.

"Drodzy Gracze

Od początku prac nad Wiedźminem 3: Dziki Gon zakładaliśmy, że będzie to bardzo ambitna gra. Chcemy dać graczowi możliwość przeżycia epickiej historii w olbrzymim, otwartym świecie fantasy.

Wielkość i złożoność Wiedźmina 3, będąca jedną z jego kluczowych zalet ma decydujący wpływ na przebieg produkcji. Teraz, pod koniec prac, widzimy jak wiele detali wymaga poprawek. Wypuszczając najważniejszą grę w historii studia musimy być pewni, że błędy zredukowaliśmy do poziomu pozwalającego w pełni cieszyć się rozgrywką.

Patrząc realnie na obecne tempo prac i obciążenie zespołu doszliśmy do wniosku, że potrzebujemy jeszcze trochę więcej czasu. Team pracuje na maksymalnych obrotach, ale potrzebujemy dodatkowych 12 tygodni i dlatego przesuwamy datę premiery na 19 maja 2015.

Czujemy, że jesteśmy Wam winni przeprosiny. Za wcześnie wyznaczyliśmy datę premiery i to jest nasza lekcja na przyszłość. Wiemy co musimy zrobić by Dziki Gon stał się jedną z najlepszych RPG w jakie zagracie i ciężko nad tym pracujemy. Przepraszamy i jednocześnie prosimy o Wasze zaufanie.

Dziękujemy za wsparcie, które codziennie nam okazujecie. Naprawdę to doceniamy. Dodaje nam to dodatkowo sił."