Wiedźmin 3: Dziki Gon z 30 kl/s? Gracze kręcą nosem i z zazdrością patrzą na GTA V

Wiedźmin 3: Dziki Gon będzie wyglądał "niemal identycznie" na wszystkich platformach: PlayStation 4, Xbox One i PC. Tak przynajmniej wynika z deklaracji Adama Badowskiego, szefa studia CD Projekt RED.

Osoby czekające na grę Wiedźmin 3: Dziki Gon niestety muszą uzbroić się w cierpliwość, ponieważ jej premiera na początku grudnia została ponownie przesunięta: wg ostatniej deklaracji studia CD Project ma mieć miejsce 19 maja 2015 r. Kilkanaście dni temu poznaliśmy natomiast oficjalnie wymagania sprzętowe, jakim muszą podołać komputery PC wielbicieli przygód Geralta z Rivii. Okazały się one wysokie:

Procesor Intel Core i7 3770 3,4 GHz lub AMD CPU AMD FX-8350 4 GHz

Karta graficzna Nvidia GPU GeForce GTX 770 lub AMD GPU Radeon R9 290

Pamięć: 8 GB RAM

Dzisiaj wiemy już też, czego możemy oczekiwać po tak wydajnym sprzęcie. W jednym z udzielonych właśnie wywiadów Adam Badowski, szef studia CD Projekt RED przyznał bowiem, że pozwoli on na wyświetlanie obrazu w 30 klatkach na sekundę. Co więcej, wymagania rekomendowane "nie są zawyżone".

Gracze kręcą nosem

Przeglądając różne fora o grach można zauważyć, że deklaracja ta mocno zdenerwowała graczy. Podkreślają oni, że minimalne wymagania Wiedźmina są zbliżone do rekomendowanych w grze GTA V. Studio Rockstar zadeklarowało jednak, że jej tytuł będzie działać w rozdzielczości Full HD 1080p i przy 60 klatkach na sekundę.

Konsole

Dzisiaj możemy też podać kilka istotnych informacji dotyczących konsolowych wersji gry:

- Wiedźmin 3: Dziki Gon dla PlayStation 4 wyświetlany ma być w rozdzielczości 1080p (30 kl/s)

- Wiedźmin 3: Dziki Gon dla Xbox One najprawdopodobniej wyświetlany będzie w rozdzielczości 900p (30 kl/s) z upscalingiem do 1080. Adam Badowski zadeklarował jednak, że obecnie prowadzone są intensywne prace mogące skutkować poprawą tej sytuacji.

- Wiedźmin 3: Dziki Gon na wszystkich platformach (a więc również na PC) wyglądać ma "niemal identycznie"