Wiedźmin 3 Next-Gen na premierę gorszy od Cyberpunk 2077? Źle się dzieje z wersją na PC

To się praktycznie nie mogło wydarzyć, a jednak. Wiedźmin 3: Dziki Gon Next-Gen - najbardziej oczekiwany remaster tego roku, rozczarowuje na PC. Pojawiają się już głosy, że jest to katastrofa zbliżona do premiery Cyberpunk 2077.

Wiedźmin 3: Dziki Gon (fot. CD Projekt RED)

Minęły już dwa lata od premiery Cyberpunk 2077 - jednej z najbardziej oczekiwanych gier ostatnich lat. Jak dobrze wiemy, premiera gry nie wyszła najlepiej. CD Projekt RED zawiodło swoich fanów i pomimo ogromnych starań rysa na wizerunku firmy już pozostała. Obecnie Cyberpunk 2077 czeka na debiut pierwszego (i jedynego) dodatku - Phantom Liberty. CD Projekt RED nie zapomniało jednak o swoich największym hicie, czyli Wiedźmin 3: Dziki Gon. Zapowiedziana wiele miesięcy temu aktualizacja Next-Gen wreszcie trafia do wszystkich graczy.

Wśród kluczowych zmian, które wprowadza aktualizacja, należy wymienić przede wszystkim:

 • Znacznie poprawioną oprawę graficzną (w tym ray tracing)
 • Zmiany w rozgrywce (implementacja kilku popularnych modów społeczności)
 • Nowy tryb kamery
 • DLC inspirowane serialem Wiedźmin od Netflixa
 • Nowe zadanie

Jest tego oczywiście znacznie więcej, pełna lista zmian obejmuje bowiem kilkadziesiąt pozycji. Niestety, nie wszystko udało się zrealizować CD Projekt RED, tak, jak sobie tego życzyli.

Zobacz również:

 • Wiedźmin, sezon 3. Kiedy premiera? Obsada, fabuła, zwiastun serialu Netflixa
 • Wiedźmin, sezon 3 – kiedy odcinek 1.? Harmonogram premier

Wiedźmin 3: Dziki Gon na PS5 i Xbox Series X super, na PC porażka?

Next-genowy Wiedźmin 3: Dziki Gon według ocen serwisu Metacritic jest obecnie najwyżej ocenianą grą roku na PlayStation! Oznacza to, że nowa wersja gry CD Projekt RED wyprzedziła takie hity jak: God of War: Ragnarok czy Elden Ring. Recenzenci nie mogą się nachwalić nowej aktualizacji i zgodnie twierdzą, że to najlepsza wersja Wiedźmina 3.

Wiedźmin 3 Next-Gen na premierę gorszy od Cyberpunk 2077? Źle się dzieje z wersją na PC

Niestety sytuacja wygląda zgoła odmiennie na PC. Okazuje się, że dla wielu graczy tytuł, które działa perfekcyjnie przez ostatnie lata, po aktualizacji next-gen stał się niegrywalny. Jakie problemy odkryli już gracze? Przede wszystkim:

 • DLSS nie działa prawidłowo
 • Ray-tracing znacznie pogarsza wydajność
 • Anti-aliasing wygląda kiepsko
 • Niezależnie od tego, jak wysoki jest twój FPS, liczba klatek na sekundę jest niestabilna, a gra wydaje się zacinać
 • U niektórych osób gra w ogóle się nie uruchamia
 • Wiele modów przestało działać lub sprawia, że gra się psuje
wiedźmin

Wiedźmin 3: Dziki Gon (fot. CD Projekt RED)

Sprawa jest na tyle poważna, że coraz częściej pojawiają się głosy, iż Wiedźmin 3: Dziki Gon Next-Gen na PC można porównać do katastrofalnej premiery Cyberpunk 2077 na... konsolach. Warto bowiem przypomnieć, że to właśnie na sprzęcie Sony i Microsoftu gra CD Projekt RED radziła sobie najgorzej. Tym razem sytuacja jest odwrotna. Do zamieszania odnieśli się już przedstawiciele studia. W oficjalnym komunikacie firmy możemy przeczytać:

Jesteśmy świadomi problemów, jakie gracze PC zgłaszają od czasu wydania wczoraj wieczorem aktualizacji. Aktywnie badamy wszystkie zgłoszenia i jak najszybciej przedstawimy aktualizację dotyczącą poszczególnych problemów. Dziękujemy za cierpliwość! - CD Projekt RED.

Co więcej, Marcin Momot - global community director w CD Projekt RED dodał:

Podczas gdy zespół pracuje nad naprawieniem problemów, które zgłaszali gracze PC, prosimy upewnić się, że macie zainstalowane najnowsze sterowniki NVIDIA, ponieważ może to pomóc w niektórych problemach, których doświadczacie.

Miejmy nadzieję, że polskiemu zespołowi uda się jak najszybciej naprawić PC-tową wersję gry i wszyscy chętni będą mogli spędzić święta z Geraltem.


Nie przegap

Zapisz się na newsletter i nie przegap najnowszych artykułów, testów, porad i rankingów: