Wiedźmin 3 - jak zaimportować save z Wiedźmina 2

Dzisiaj na półki sklepowe trafiła najnowsza polska gra o tytule Wiedźmin 3: Dziki Gon. Podobnie jak w grze Wiedźmin 2: Zabójcy królów, także i teraz gracze mogą zaimportować swojego save'a z poprzedniej części cyklu. Wymaga to jednak umieszczenia plików z zapisem w odpowiednim folderze na dysku użytkownika.

Komputer do Wiedźmina 3 - sprawdź czy twój pecet podoła grze.

Wiedźmin 3: Dziki Gon to gra polskiego studia CD Projekt RED, która w nocy z 18 na 19 maja trafiła do paczkomatów i na półki sklepowe. Od tego momentu gracze z całego świata mogą się cieszyć tym tytułem. Dla fanów serii, którzy kupili Wiedźmina 3 w wersji do komputerów PC, twórcy przygotowali możliwość zaimportowania stanów rozgrywki z Wiedźmina 2. Podobny mechanizm pojawił się w poprzedniej części gry.

Osoby grające w grę Wiedźmin 3: Dziki Gon na konsolach PlayStation 4 czy Xbox One oraz gracze, którzy zdecydowali się na wersję PC, ale nie mają plików save lub nie chcą importować stanu rozgrywki, mogą zdecydować się na wygenerowanie konkretnych decyzji, które trzeba było podjąć podczas poprzedniej gry. Rozwiązano to w formie fabularnej, a nie prostego kwestionariusza.

Wiedźmin 3: Dziki Gon pozwala na import save'ów z poprzedniej części gry

Wiedźmin 3: Dziki Gon pozwala na import save'ów z poprzedniej części gry

Dzięki zaimportowaniu do Wiedźmina 3 stanu zapisu (ang. savegame) najważniejsze wybory fabularne dokonane w trakcie rozgrywki w Wiedźmin 2: Zabójcy królów znajdą odzwierciedlenie w nowej odsłonie. Możliwe też, że tak jak w przypadku poprzedniej części, pozwoli to wygenerować stan świata gry niemożliwy do osiągnięcia za pośrednictwem generatora.

W celu poprawnego zaimportowania save'a z Wiedźmina 2 do Wiedźmina 3 stan rozgrywki z poprzedniej części należy umieścić w odpowiednim folderze. Poprawna ścieżka to ":\Users\[użytkownik]\Dokumenty\Witcher 2\gamesaves". U niektórych graczy save z Wiedźmina 2 może znajdować się w folderze ":\Users\[użytkownik]\Dokumenty\The Witcher 2\" lub w katalogu Steam ":\Program Files(x86)\Steam\userdata\[użytkownik]\20920\remote.". Wystarczy ręcznie przenieść pliki, uruchomić ponownie grę i podczas tworzenia nowej rozgrywki pojawi się możliwość zaimportowania stanu zapisu.