Wiedźmin 3 na PS4 - piękny, ale nie idealny. Recenzja gry

Wiedźmin 3: Dziki Gon to jedna z najbardziej wyczekiwanych przez graczy premier tego roku. Zwieńczenie trylogii gier opowiadających o przygodach Geralta z Rivii trafi na półki sklepowe już za tydzień, 19 maja. Graliśmy już w ten tytuł w wersji do konsoli PlayStation 4 i możemy podzielić się naszymi wrażeniami.


Komputer do Wiedźmina 3 - sprawdź czy twój pecet podoła grze.

Polscy twórcy gier komputerowych coraz lepiej radzą sobie na globalnym rynku. Pierwsze dwie części trylogii gier Wiedźmin na motywach powieści Andrzeja Sapkowskiego przygotowane przez CD Projekt RED zdobyły duże uznanie nie tylko w kraju, ale również poza granicami Polski. Oczekiwania przed grą Wiedźmin 3: Dziki Gon były naprawdę wysokie. Sprawdzamy, czy polskie studio stanęło na wysokości zadania.

Zobacz również:

Wiedźmin 3: Dziki Gon to tytuł multiplatformowy

Wiedźmin 3 na PS4 - piękny, ale nie idealny. Recenzja gry

W grę Wiedźmin 3: Dziki Gon graliśmy w wersji do konsoli PlayStation 4

Pierwsza część serii gier Wiedźmin została wydana w 2007 roku na komputery osobiste. Kontynuacja o podtytule Zabójcy Królów też została wydana na komputery i trafiła na konsolę Xbox 360 od Microsoftu. Zwieńczenie trylogii to z kolei gra przygotowana od początku z myślą nie tylko o komputerach osobistych, ale także konsolach nowej generacji: Xbox One i PlayStation 4 od Sony.

Grę testowaliśmy w pierwszej kolejności w wersji do konsoli PlayStation 4. Tytuł działa w rozdzielczości 1080p, podczas gdy gra uruchamiana na konsoli Microsoftu ma rozdzielczość 900p. Gracze na komputerach PC będą mogli z kolei wybrać ustawienia graficzne w zależności od mocy obliczeniowej swojego sprzętu. Aby uruchomić Wiedźmina 3 w ustawieniach graficznych Ultra trzeba będzie potężnej maszyny.

Wiedźmin 3 - fabuła

Nowa gra od CD Projekt RED to zwieńczenie trylogii gier z gatunku cRPG. Deweloperzy stanęli przed dużym wyzwaniem. Z jednej strony gra powinna być przystępna w odbiorze dla osób, które przygodę z cyklem rozpoczną dopiero na konsolach nowej generacji. Z drugiej strony trzeba było przygotować historię tak, aby brała pod uwagę kilka różnych zakończeń i kilkanaście różnych stanów fikcyjnego świata po zakończeniu gry Wiedźmin 2: Zabójcy królów. To nie było łatwe zadanie, ale deweloperzy z CD Projekt RED wywiązali się z niego bardzo dobrze

Gra rozpoczyna się pół roku po wydarzeniach z poprzedniej części i nie wymaga znajomości dotychczasowej historii. Dla fanów serii przygotowano mnóstwo smaczków, jak np. wspomnienie o dalszych losach mniej istotnych bohaterów w postaci jednej linii dialogowej. Główny bohater, tytułowy wiedźmin o imieniu Geralt - czyli zmutowany i piekielnie niebezpieczny zabójca potworów - odzyskał pamięć i jest w trakcie poszukiwań swojej dawnej miłości, czarodziejki Yennefer. Pomaga mu w tym stary przyjaciel i mentor, Vesemir.