Wiedźmin 3 na PS5 i Xbox Series X jeszcze w tym roku?! Mamy na to dowód

Mamy dobre wieści dla sympatyków twórczości studia CD Projekt RED. Wzrosły szanse, na to, że Wiedźmin 3: Dziki Gon jeszcze w tym roku trafi na PlayStation 5 i Xbox Series X/S.

wiedźmin 3 ps5

fot. CD Projekt RED

Od ogłoszenia next-genowej wersji gry Wiedźmin 3: Dziki Gon minęło już parę dobrych miesięcy. Studio CD Projekt RED nie było do tej pory zbyt wylewne w tym temacie, co gorsza zaledwie kilka tygodni temu dowiedzieliśmy się, że choć prace na wersją gry dedykowaną PS5 i Xbox Series X/S idą zgodnie z planem, to może one nie trafić na rynek w tym roku. Okazuje się jednak, że "Redzi" chyba tylko "dmuchali na zimne" i już niebawem zagramy w nową, ulepszoną wersję Wiedźmin 3: Dziki Gon.

Jak zauważył serwis Gematsu, Wiedźmin 3 Dziki Gon Edycja Gry Roku (GOTY) na PlayStation 5 i Xbox Series X/S został właśnie oceniona przez europejską organizację PEGI. Oznacza to, że już niebawem powinniśmy otrzymać konkretne informacje na temat zmian i nowości, które trafią do gry wraz z aktualizacją next-gen.

Zobacz również:

  • Netflix grudzień 2021 — kalendarz premier i nowości
  • Cyberpunk 2077 i Wiedźmin 3 na PS5 i Xbox Series X opóźnione! Na premierę jeszcze sobie poczekamy
  • Najlepsze długie, epickie gry na PC

Warto przy tym pamiętać, że ulepszona wersja gry zagwarantuje nam nie tylko lepszą oprawę audio-wizualną, ale również sporo usprawnień i nowości. Studio CD Projekt RED potwierdziło już, że do gry trafi zawartość inspirowana serialem Netflixa. Niestety, nie wiemy jeszcze co konkretnie zaoferuje nam DLC. Aktualizacja next-gen będzie dostępna za darmo dla wszystkich graczy, którzy zakupili grę na danej platformie.

Polskie studio wciąż pracuje również nad ulepszoną wersją gry Cyberpunk 2077, która pozwoli wykorzystać pełen potencjał nowych konsol.

Zobacz również: GTA Trilogy The Definitive Edition będzie jak GTA 5? Poznaliśmy nowe informacje na temat wydania