Wiedźmin 3 nie pojawi się na czas, a CD Projekt wyjaśnia dlaczego

Opóźnienie premiery gry Wiedźmin 3: Dziki Gon zmartwiło graczy nie tylko z Polski. Przedstawiciel CD Projekt wyjaśnił, jakie były przyczyny podjęcia przez twórców decyzji o przesunięciu daty wydania zwieńczenia trylogii gier na motywach prozy Sapkowskiego.

Gra Wiedźmin 3: Dziki Gon miała trafić na półki sklepowe już na wiosnę, dokładnie 24 lutego przyszłego roku. Już kilka miesięcy temu rozpoczęto przedsprzedaż gry, ale kilka dni temu studio CD Projekt ogłosiło przesunięcie daty premiery trzeciej części o trzy miesiące. Twórcy gry poinformowali o tym w krótkim liście otwartym na oficjalnej stronie internetowej CD Projekt S.A.

W sprawie przesunięcia premiery Wiedźmina 3 wypowiedział się menedżer CD Projekt, Adam Kiciński. Zdementował on pogłoski, że przesunięcie gry ma związek z tym, że jest ona jeszcze we wczesnym stadium produkcji. Tytuł ma zostać ukończony przed końcem roku zgodnie z wcześniejszymi planami. Twórcy chcą dać sobie jednak więcej czasu na dopracowanie błędów.

Adam Kiciński przekonuje, że wielkość Wiedźmina 3 zaskoczyła samych twórców, a gra jest bardziej złożona niż pierwsze dwie części razem wzięte. Przesunięcie daty premiery według przedstawiciela CD Projekt nie wpłynie też negatywnie na finanse studia. Spadek cen akcji firmy po ogłoszeniu był niższy niż się obawiano, a koszt produkcji ma zwiększyć się o kilka milionów złotych. Twórcy są jednak zdania, że jeśli poświęcą więcej czasu na dopracowanie gry, to przełoży się to pozytywnie na wyniki sprzedaży.

Wedle ostatnich informacji Wiedźmin 3: Dziki Gon trafi do sprzedaży 19 maja. Gra dostępna będzie na komputery osobisty oraz konsole nowej generacji, czyli Xbox One od Microsoftu i Sony PlayStation 4.

źródło: eurogamer.pl