Wiedźmin 3: patch 1.20 (znamy listę zmian) już dostępny dla wybranych

Poznaliśmy listę zmian jakie wniesie ze sobą patch 1.20 dla gry Wiedźmin 3: Dziki Gon. Co interesujące, trafił on już do niektórych użytkowników konsoli Xbox One.

Gracze będą mogli skorzystać z aktualizacji o numerze 1.20 przeznaczonej dla gry Wiedźmin 3. Stanowi ona odpowiedź na wiele ich próśb niosąc masę zmian i poprawek, których opis zamieszczono w dokumencie liczącym aż 7 stron i podzielonym na sześć sekcji: Nowości i usprawnienia, Gwint, Wizualne, Rozgrywka, Serca z Kamienia i Inne. Poniżej kilka wybranych przykładów:

- Dodano książkę "Cudowny przewodnik po gwincie", który po otwarciu wyświetla liczbę brakujących kart do gwinta oraz informuje, gdzie można je znaleźć. Ułatwia to odblokowanie osiągnięcia "Pełna kolekcja kart". Tom ten można znaleźć u uczonego grającego w gwinta w prologu, lub od kupca znajdującego się przy Moście Św. Grzegorza w Novigradzie

- Dodano opcję włączenia doskalowania poziomu przeciwników w menu Opcje/Rozgrywka. Jeśli poprzednio przeciwnicy byli zbyt łatwi do pokonania, teraz walka będzie trudniejsza. Włączenie tej opcji nie ma wpływu na liczbę przyznawanych punktów doświadczenia, przedmioty i nagrody za zadania. Opcja ta może być wyłączona w każdym momencie, nawet w trakcie walki (Żywotność/Esencja przeciwników zostaną w pełni zregenerowane)

- Zwiększono szansę na znalezienie składników wypadających z potworów niezbędnych do warzenia eliksirów i odwarów na podstawie receptur alchemicznych wysokiego poziomu.

- Poprawiony ekwipunek: Przedmioty zostały podzielone na dodatkowe podkategorie w swoich grupach. Odpowiednio: Broń i zbroja; Oleje, Eliksiry i bomby; Przedmioty fabularne i Inne; Jedzenie i ekwipunek dla Płotki; Rzemiosło i Alchemia. Dodatkowo wszystkie podpowiedzi wyświetlane na ekranie mogą być przeskalowane za pomocą jednego przycisku. Porównywanie przedmiotów zostało bardzo mocno ułatwione przez dodanie dodatkowego podsumowania zmian w statystykach.

- Naprawiono błąd, w wyniku którego Geralt nie zakładał wszystkich części zbroi po scenach seksu

Niestety studio CD Projekt RED nie ujawniło, kiedy patch 1.20 dla Wiedźmina 3 zostanie udostępniony. Powinno to jednak nastąpić wkrótce, ponieważ jego instalacja wymagana jest w przypadku mającego mieć premierę 31 maja rozszerzenia Krew i wino.

Na koniec warto też dodać, że niektórym użytkownikom konsoli Xbox One udało się już pobrać aktualizację. CD Projekt RED twierdzi, że doszło tutaj do wycieku, który nie powinien mieć miejsca.