Wiedźmin 3 to niewielki projekt przy grze Cyberpunk 2077

Prace nad Wiedźminem 3 pozwoliły zebrać studiu CD Projekt Red doświadczenie, które pomoże przy znacznie bardziej rozbudowanym projekcie gry Cyberpunk 2077.

Studio CD Projekt Red poinformowało w 2012 roku o projekcie gry RPG o nazwie Cyberpunk 2077. W wywiadzie udzielonym serwisowi MCV Jose Teixeira (zajmuje się w polskim studiu efektami wizualnymi) podzielił się właśnie nowymi bardzo interesującymi informacjami na jego temat.

„Cyberpunk jest o wiele większy, niż cokolwiek innego, co do tej pory zrobiło CD Projekt Red. Dużo, dużo większy” - powiedział Teixeira.

Zobacz również:

Oznacza to więc, że największy jak do tej pory projekt studia jakim jest cieszący się ogromną popularnością Wiedźmin 3 to niewielkie przedsięwzięcie przy nowej grze.

"Naprawdę idziemy w nieznane jeżeli chodzi o złożoność i wielkość projektu oraz skalę problemów jakie napotkamy" - dodaje Teixeira, który zaznacza jednak jednocześnie, że bardzo pomocne przy nowym projekcie będzie doświadczenie jakie studio zdobyło przy okazji prac nad wspomnianym Wiedźminem 3.

Kiedy premiera?

Jose Teixeir, co nie powinno nikogo dziwić, nie podał planowanej daty premiery nowej gry. "Nazwa gry to Cyberpunk 2077 i my zwykle mówimy, że data premiery to 2077 rok" - zażartował.