Wiedźmin 3: w Polsce ciężko o programistów, którzy poradziliby sobie z tak dużym projektem

Prezes studia CD Projekt RED, Adam Kiciński, udzielił interesującego wywiadu na temat gry Wiedźmin 3: Dziki Gon.

Wiedźmin 3: Dziki Gon to oczekiwana przez miliony graczy na całym świecie gra komputerowa pozwalająca im wcielić się w tytułową postać Sagi Sapkowskiego, czyli Geralta z Rivii, który podobnie jak pozostali członkowie tajemniczego bractwa przygotowany został poprzez mordercze wieloletnie treningi do odpłatnego zabijania potworów zagrażających bezpieczeństwu ludzi. Z czasem jego "proste" życie ogromnie się zmienia, gdyż zostaje on wciągnięty w wir pełnych niebezpieczeństw politycznych intryg.

Przesunięta premiera

Niestety twórca gry Wiedźmin 3: Dziki Gon, CD Projekt RED, poinformował w marcu, że jej premiera została przesunięta na luty 2015 roku, ponieważ "przy tak wysokiej stawce wymaga dopracowania każdego szczegółu".

Zobacz również:

  • Promocje na gry na PS4 i PS5. Sprawdź najnowsze okazje [22.10.2021]
  • W co zagrać na słabym komputerze - najlepsze gry z niskimi wymaganiami [25.10.2021]

Adam Kiciński odpowiada

Dzisiaj Gazeta Prawna opublikowała bardzo interesujący wywiad z Adamem Kicińskim, prezesem CD Projekt RED. Poza wieloma informacjami na temat przesunięcia gry, kosztów jej produkcji i oczekiwań z nią związanych dowiadujemy się z niego też, że w Polsce niestety istnieje problem ze znalezieniem fachowców dysponujących doświadczeniem i wiedzą potrzebnymi do realizacji tak dużego projektu. Studio musi więc sięgać po specjalistów z zagranicy, którzy obecnie stanowią już aż 25% pracowników (jest ich ponad 200). Przed premierą Wiedźmina 2 było ich zaledwie kilku...

Wywiad znajdziecie tutaj.