Wiedźmin: Pogromca Potworów - wielki sukces gry. Liczby robią wrażenie

Wiedźmin: Pogromca Potworów okazał się wielkim hitem. Polska produkcja zajęła pierwsze miejsce wśród najbardziej dochodowych gier w sklepie Google Play.

fot. CD Projekt RED/Pixabay/Damian Kubik

Wiedźmin: Pogromca Potworów miał swoją premierę zaledwie tydzień temu. Już teraz CD Projekt RED oraz studio Spokko mogą pochwalić się przekroczeniem pierwszego ważnego progu. Polska produkcja w sklepie Google Play została pobrana już ponad milion razy. Stawia ją to na czwartym miejscu wśród najbardziej popularnych gier. Deweloperów zapewne jednak najbardziej cieszy fakt, że Wiedźmin zajął pierwsze miejsce na liście najbardziej dochodowych gier. W przypadku produkcji, która pojawiła się w modelu free-2-play jest to wielkie osiągnięcie.

Twórcy po fantastycznym otwarciu muszą teraz skupić się na jak najlepszym poprowadzeniu gry w przyszłości. Świat stworzony przez Andrzeja Sapkowskiego cieszy się ogromną popularnością. Niebawem na Netflixie pojawi się animacja Wiedźmin: Zmora Wilka a w grudniu premierę będzie miał drugi sezon serialu. Wokół uniwersum sporo się dzieje. Możemy się spodziewać, że niedługo usłyszymy o kolejnym sukcesie i kamieniu milowym Pogromcy Potworów.

Zobacz również:

  • Wiedźmin, sezon 3 - kiedy premiera, obsada, fabuła. Wszystko, co wiemy o serialu od Netflix
  • Cyberpunk 2077 z mnóstwem nowości i zmian, ale tylko na PC. To obecnie najlepsza wersja gry

Zobacz także: Back 4 Blood - spadkobierca Left 4 Dead wkrótce do przetestowania