Wiedźmin na Netfliksie. Wiemy, kto zagra Geralta

W Geralta z Rivii w serialu "The Witcher", produkowanym przez Netflix, wcieli się Henry Cavill, aktor znany m.in. z ostatnich filmów o Supermanie.

Henry Cavill

Ostatni jak dotąd film, w którym zagrał Cavill, to kolejna część serii Mission Impossible, zatytułowana Fallout. 35-letni Brytyjczyk popularność zyskał wcielając się w postać Clarka Kenta / Supermana w najnowszych ekranizacjach filmów o tym superbohaterze. Zagrał również w Batman v. Superman: Świt sprawiedliwości, Lidze sprawiedliwości oraz nominowanym do Złotego Globu serialu Dynastia Tudorów. Jego debiutem filmowym była rola w Hrabim Monte Christo.

Jak napisała Lauren Schmidt Hissrich, showrunnerka i producentka wykonawcza serialu, Cavill był pierwszym z kandydatów do roli Geralta, z którym się spotkała - było to w kwietniu br., gdy nie ruszyły jeszcze nawet prace nad scenariuszem. "Nigdy nie zapomniałam energii, jaką wniósł. On JEST Geraltem. Zawsze nim był" - napisała na swoim Twitterze.

Co ciekawe, Cavill zaczął być wymieniany w gronie odtwórców roli Białego Wilka, gdy przyznał publicznie, że jest wielkim fanem prozy Andrzeja Sapkowskiego i że ukończył (po raz kolejny) grę Wiedźmin 3. Dziki Gon.

Wiedźmin na Netfliksie. Co już wiemy

Netfliksowy The Witcher będzie liczył 8 odcinków - przynajmniej w 1. sezonie. Oprócz Lauren Hissrich, pracującej wcześniej przy takich produkcjach jak Marvel: Daredevil i Marvel: The Defenders, w produkcję serialu ma być zaangażowany sam Andrzej Sapkowski, autor książek o Geralcie, który będzie pełnik funkcję konsultanta kreatywnego. To chyba najlepsza gwarancja jakości materiału.

Serial będzie miał kilku reżyserów. Początkowo mówiło się również, że reżyserią co najmniej jednego odcinka zajmie się Tomasz Bagiński, czyli mistrz animacji i założyciel studia Platige Image, specjalizującego się w tworzeniu efektów specjalnych (swoje możliwości pokazali m.in. w cyklu Legendy polskie). Bagiński był zaangażowany w prace nad grami komputerowymi o wiedźminie Geralcie, stworzył m.in. intro do pierwszej części gry Wiedźmin. Na udostępnionej właśnie liście twórców serialu netfliksowego jego nazwiska jednak ostatecznie nie ma.

Wiedźmin na Netfliksie. Wiemy, kto zagra Geralta

Cztery z odcinków, w tym pierwszy, wyreżyseruje Alik Sacharow (House of Cards, Gra o Tron, Piraci, Rzym - za zdjęcia do tego serialu otrzymał nagrodę Emmy), będący jednocześnie producentem wykonawczym. Alex Garcia Lopez (Marvel: Luke Cage, Utopia, Marvel: Daredevil, Fear The Walking Dead) oraz Charlotte Brändström (Outlander, Odpowiednik, Zaginiona) wyreżyserują po 2 odcinki.

Wiedźmin na Netfliksie. Kiedy premiera

Tego jeszcze nie wiadomo. Póki co, na listopad 2018 r. planowany jest początek zdjęć. Wśród możliwych dat premierowej emisji serialu The Witcher na Netfliksie wymienia się 2019 a nawet 2020 r.