'Wiedźmin' - pierwsze entuzjastyczne reakcje mediów!

Podczas tegorocznych targów E3 na stoisku BioWare, na zamkniętych pokazach po raz pierwszy została zaprezentowana gra 'Wiedźmin', spotykając się z entuzjastycznym przyjęciem przedstawicieli zachodnich mediów.

Firma CD Projekt z dumą informuje, że zaprezentowane na stoisku firmy BioWare demo wywołało mnóstwo bardzo pozytywnych komentarzy wśród przedstawicieli światowych mediów. Opinie te znalazły swój wyraz w licznych entuzjastycznych zapowiedziach, które pojawiły się w liczących się serwisach internetowych poświęconych grom.

W serwisie GameSpy możemy przeczytać: "CD Projekt prezentuje 'Wiedźmin'a w rogu stoiska BioWare na E3. Gra jest mniej niż w połowie ukończona, ale i tak wygląda imponująco." RPGamer napisał: "'Wiedźmin' wygląda niesamowicie. Wymodelowany na szkielecie silnika z 'Neverwinter Nights' (Aurora) i tworzony przez zespół 15 osób 'Wiedźmin' nabiera kształtów obiecującego tytułu." Z kolei serwis IGN określił grę 'Wiedźmin', jako prawdziwą niespodziankę targów E3.

'Wiedźmin' to gra z gatunku action-RPG tworzona przez zespół CD Projekt RED Studio. Tytuł łączy w sobie dynamiczne, spektakularne sekwencje akcji oraz intrygującą i rozbudowaną fabułę. Gra umiejscowiona jest w świecie wykreowanym przez jednego z najsłynniejszych współczesnych pisarzy polskich - Andrzeja Sapkowskiego. 'Wiedźmin' tworzony jest w oparciu o zmodyfikowany i ulepszony silnik Aurora, dobrze znany z gry Neverwinter Nigths. Więcej informacji będzie można znaleźć wkrótce na oficjalnej stronie gry, której premiera przewidziana jest na 28 maja.

Pełne wersje zapowiedzi:

RPGamer

http://www.rpgamer.com/event/e3-2004/journals/witchera.html

Homelan

http://www.homelanfed.com/index.php?id=23324

Gamespot

http://www.gamespot.com/pc/rpg/thewitcher/preview_6098638.html

IGN

http://pc.ign.com/articles/515/515984p1.html

GameSpy:

http://pc.gamespy.com/pc/the-witcher/516261p1.html

Neverwinter Vault:

http://nwvault.ign.com/features/previews/TheWitcher/E3Preview.shtml

ToTheGame:

http://www.tothegame.com/preview.asp?id=10

Tiscali.cz:

http://games.tiscali.cz/news/news.asp?id=10506

Gamebanshee:

http://www.gamebanshee.com/editorials/e32004page3.php