Wiedźmin również na telefony komórkowe

Choć do premiery Wiedźmina jeszcze daleko (wiosna 2007), to CD Projekt RED już teraz rozpoczyna kampanię reklamową i rzuca graczom hasło "Wiedźmin w 2D". Jak to możliwe?

Otóż studio odpowiedzialne za Wiedźmina zawarło porozumienie z firmę Breakpoint, jednym z czołowych producentów gier przeznaczonych na telefony komórkowe.

Owocem współpracy będzie platformowa i dwuwymiarowa gra akcji/RPG, która zadebiutuje na rynku równo z pierwowzorem.

Gra "Wiedźmin", osadzona w świecie stworzonym przez pisarza Andrzeja Sapkowskiego, jest opowieścią o charyzmatycznym zabójcy potworów, Geralcie.

"Jesteśmy dumni, że możemy stworzyć grę mobile opartą na sadze "Wiedźmin". Współpraca z CD Projekt układa się świetnie, planujemy wspólne działania na rynku PC i rynku gier na telefony komórkowe" powiedział Paweł Nowak, CEO firmy Breakpoint.

"Gra na telefony komórkowe jest kolejnym etapem budowania światowej marki "Wiedźmina". Firma Breakpoint przedstawiła zdecydowanie najlepszy pomysł na wykonanie tego projektu" dodał Adam Kiciński, CEO CD Projekt RED "posiada także duże doświadczenie, niezbędne przy dystrybucji gry na cały świat."

Więcej o Wiedźminie w drugim odcinku naszego programu GS Games Show.