Wiedźmin - ruszyła produkcja drugiego sezonu

Netlifx ogłosił rozpoczęcie produkcji drugiego sezonu serialu "Wiedźmin". Zdradzono od razu, kto pojawi się w obsadzie, kto pozostanie z pierwszego sezonu oraz kiedy nastąpi premiera nowych odcinków.

Mimo obaw miłośników sagi Andrzeja Sapkowskiego, serialowy "Wiedźmin" okazał się całkiem przyzwoitą produkcją. Netflix idzie za ciosem i kontynuuje temat, a producentka wykonawcza serialu, Lauren Schmidt Hissrich tak podsumowała swoje wrażenia:

"Dobre przyjęcie pierwszego sezonu Wiedźmina postawiło wysoko poprzeczkę dla nowych osób dołączających do obsady. Naszej ekspertce od castingu, Sophie Holland i jej zespołowi udało się jednak po raz kolejny znaleźć najlepszych aktorów i aktorki dla wszystkich postaci. Nie mogę także doczekać się, aż zobaczę, jak historie o Wiedźminie ożyją na ekranie dzięki wybranym przez nas utalentowanym reżyserom."

Wiedźmin - ruszyła produkcja drugiego sezonu

Wspomniani reżyserzy to Stephen Surjik (1. i 2. odcinek), Sarah O’Gorman (3 i 4), Ed Bazalgette (5i 8) oraz Geeta V. Patel (6 i 7). Trzon ekipy aktorskiej pozostaje bez zmian: Henry Cavill, Anya Chalotra, Freya Allan oraz Joey Batey. W drugiej linii także nie będzie dużych zmian i pojawią się m.in. MyAnna Buring w roli Tissaii, Tom Canton jako Filavandrel, Jeremy Crawford jako Yarpin Zigrin czy Mahesh Jadu jako Vilgefortz. Dołączą do nich: Yasen Atour w roli Coena, Agnes Bjorn jako Vereena, Paul Bullion jako Lambert, Thue Ersted Rasmussen jako Eskel, Aisha Fabienne Ross w roli Lydii, Kristofer Hivju jako Nivellen oraz Mecia Simson jako Francesca.

Zobacz również:

  • Wiedźmin w wersji dla dzieci? Netflix - to się nie może udać
  • Witcher: Ronin - CDP RED zebrał milion w 7 godzin
  • Oto "Zemsta rewolwerowca"! O czym będzie nowy film Netflix?

Prace nad odcinkami drugiego sezonu rozpoczęły się w tym miesiącu. Mają miejsce w Wielkie Brytanii, a efekty tych prac zobaczymy dopiero w 2021 roku.

Źródło: Netflix.com/Wiedzmin