Wiedźmin – wszystko co musicie wiedzieć na temat 2 sezonu serialu Netflixa [Aktualizacja 09.07.2020]

Premiera drugiego sezonu Wiedźmina planowana jest na 2021 rok, a co pewien czas, publikowane są nowe informacje oraz plotki na temat przeboju Netflixa. Postanowiliśmy zebrać je dla was w jednym miejscu i aktualizować na bieżąco, wraz z napływem kolejnych wiadomości. Zapraszamy do lektury.


Przypomnijmy, że serial Netflixa jest adaptacją książkowej sagi napisanej przez Andrzeja Sapkowskiego, opowiadającej o losach Geralta z Rivi. Wiedźmin, spędzający życie na walce z potworami, zostaje pewnego dnia wplątany w wydarzenia, które zaważą na losach świata. Historia „Białego Wilka” doczekała się już niezbyt udanej, delikatnie mówiąc, serialowej i filmowej ekranizacji, które zostały nakręcone w naszym kraju prawie dwie dekady temu. Jednak swoją światową popularność, zawdzięcza ona przede wszystkim kontynuacji, w postaci przebojowej trylogii gier stworzonej przez polskie studio CD Projekt RED. Popularność marki i gwiazdorska obsada sprawiły, że serialowy Wiedźmin był strzałem w dziesiątkę ze strony platformy Netflix. Ogromna popularność pierwszego sezonu sprawiła, że postanowiono kontynuować opowieść o wyjątkowym pogromcy potworów i jego przygodach.

Wiedźmin sezon 2 - kiedy premiera?

Kolejny sezon serialu zadebiutuje w 2021 roku, jednak dokładna data jego debiutu nie została jeszcze ujawniona. Nieco światła na ten temat może rzucić nasze rodzime studio - Platige Image, na którego czele stoi Tomasz Bagiński. Studio odpowiada za efekty specjalne do obu sezonów Wiedźmina i w przypadku pierwszego, zakończyło swoje działania na około miesiąc przed premierą serialu. Według kontraktu, prace nad nowym sezonem mają zostać zakończone w lipcu przyszłego roku, spekuluje się więc, że zadebiutuje on w okolicach sierpnia 2021 roku. Oczywiście, należy brać pod uwagę opóźnienia spowodowane pandemią koronawirusa. Prace na planie nowego sezonu trwały już około miesiąc, gdy wprowadzone obostrzenia wymusiły ich zawieszenie. Wznowienie zdjęć ma nastąpić we wrześniu, jednak jeśli sytuacja się nie ustabilizuje, termin ten może ulec opóźnieniu, a wraz z nim - sama premiera.

Aktualizacja:

Producenci serialu Wiedźmin poinformowali, że aktorzy i cały zespół wrócą na plan już 17 sierpnia. Co może oznaczać, że, wstępnie zaplanowana na drugą połowę 2021 roku, premiera, jest coraz bardziej prawdopodobna.

Kim Bodnia (Vesemir) wiedźmin sezon 2 netflix

Kim Bodnia (Vesemir)

Historia i obsada

Netflixowy Wiedźmin jest niekwestionowanym przebojem, ale pojawiło się kilka zastrzeżeń dotyczących produkcji. Jednym z nich była dość chaotyczna narracja i problemy widzów z połapaniem się w linii czasowej produkcji. Przez większość pierwszego sezonu, obserwowaliśmy oddzielne historie trzech postaci: Geralta, Yennefer i Ciri (w tych rolach kolejno: Henry Cavill, Anya Charlotra i Freya Allan), a poszczególne wydarzenia miały miejsce na przestrzeni wielu lat i nie były ukazywane chronologicznie. Dopiero w ostatnich odcinkach losy bohaterów się splotły, a tym samym, zrównały się w czasie. Naturalnie więc, drugi sezon będzie kontynuował opowieść od tego momentu i nie będzie już różnic w czasie, pomijając oczywiście potencjalne retrospekcje.

Należy pamiętać, że Wiedźmin od Netflixa nie jest wierną ekranizacją książek Sapkowskiego, a adaptacją historii w nich przedstawionej. Z tego właśnie powodu, jest sporo różnic pomiędzy serialem a pierwowzorem. Najnowszy sezon, liczący osiem odcinków, ma jednak opierać się w dużej mierze na pierwszym tomie sagi – „Krew elfów”, co daje pewien pogląd na to, czego możemy się spodziewać. Duża część wydarzeń, które będą miały miejsce w kontynuacji serialu, została już potwierdzona.

Poza Geraltem, Ciri i Yennefer, możemy liczyć na powrót takich postaci, jak: Jaskier (Joey Batey), Triss Merigold (Anna Shaffer), Yarpen Zigrin (Jeremy Crawford), Vilgefortz (Mahesh Jadu), Tissaia (MyAnna Buring), Stregobor (Lars Mikkelsen), Fringilla Vigo (Mimi Ndiweni), Sabrina (Therica Wilson-Read), Cahir (Eamon Farren), Filavandrel (Tom Canton), Dara (Wilson Radjou-Pujalte), Artorius (Terence Maynard), Istredd (Royce Pierreson) oraz Murta (Lilly Cooper).

Obsada kontynuacji może poszczycić się także wieloma nowymi twarzami. Lista postaci powiększyła się o doskonale znanych fanom serii bohaterów oraz kilku nowych, stworzonych na potrzeby serialu. Już w pierwszym odcinku poznamy Vereene i Nivellena (w tych rolach Agnes Bjorn i znany z "Gry o Tron" – Kristofer Hivju), którzy pojawili się w opowiadaniu "Ziarno prawdy".

Kristofer Hivju (Nivellen) wiedźmin netflix 2

Kristofer Hivju (Nivellen)

Grono czarodziejów powiększy się z kolei o Lydię van Bredevoort (Aisha Fabienne Ross) i Rience'a (nie wiadomo kogo zobaczymy w tej roli), którzy są ściśle powiązani z Vilgefortzem. W produkcji pojawi się też elfia czarodziejka - Francesca Findabair (Mecia Simson), w uniwersum uchodzącą za najpiękniejszą kobietę świata, która w serialu będzie miała brata o imieniu Gage (Kaine Zajaz) oraz prawdopodobnie dziecko.

Mecia Simson (Francesca Findabair) wiedźmin sezon 2 netflix

Mecia Simson (Francesca Findabair)

Czarodziejka stanie na czele Scoia'tael, rebelianckiego komanda elfów, prowadzącego wojnę podjazdową z ludźmi z Królestw Północy. Portal Redanian Intelligence opublikował zdjęcia z planu serialu, na których możemy przyjrzeć się dokładniej strojom Scoia'tael. Wiadomo również, że w serialu spotkają oni czarodziejkę Yennefer.

Scoia'tale wiedźmin sezon 2 netflix

Scoia'tael (źródło: redanianintelligence.com)

Fanów powinno ucieszyć, że Geralt oraz Ciri dotrą w serialu do słynnej siedziby wiedźminów – Kaer Morhen, gdzie księżniczka odbędzie swoje szkolenie w walce. Tam również dodano w serialu dodatkową postać, więc do: Vesemira (Kim Bodnia), Coena (Yasen Atour), Lamberta (Paul Bullion) i Eskela (Thue Rasmussen), dołączy kolejny wiedźmin – Hemrik (Joel Adrian). Kolejną nową postacią, niewystępującą w sadze, będzie Violet (Carmel Laniado). "Młoda dziewczyna, której zabawne i kapryśne zachowanie jest jedynie fasadą, za którą skrywa się ktoś znacznie mądrzejszy i sadystyczny", niestety nie wiadomo jeszcze dokładnie kim jest ta postać. Spekuluje się, że może ona być uczennicą w znanej z książek - świątyni Melitele, co mogłoby oznaczać również pojawienie się matki Nenneke. Inna teoria mówi, że pomimo zapewnień twórców serialu o nie czerpaniu inspiracji z serii gier, Violet to nawiązanie do jednego z zadań z dodatku "Krew i Wino" do gry "Wiedźmin 3: Dziki Gon". W tym zadaniu, Geralt miał odnaleźć fioletową różę (z ang. violet rose), po drodze odkrywając tragiczną historię nieszczęśliwej kobiety. Żadna z tych teorii nie została jednak dotąd potwierdzona, więc prawdopodobnie, będziemy musieli poczekać na kolejne informacje. Podobnie tajemniczo prezentuje się kolejna bohaterka – Meena Coppercloth, o której wiadomo jedynie, że zagra ją Lesley Ewan. Jest jednak prawdopodobne, że postać ta będzie odgrywać istotną rolę w społeczności elfów.

Carmel Laniado (Violet) wiedźmin sezon 2 netflix

Carmel Laniado (Violet)

Wśród potwierdzonych postaci, których odtwórców jeszcze nie ujawniono, są m.in. Król Temerii - Foltest, królowa Lyrii i Rivii – Meve, oraz Sigismund Dijkstra, dowódca Redańskiej Służby Wywiadowczej, postać ta jest znana zarówno z książek, jak i z gier. W obsadzie znaleźli się również: Scarlett Maltman i Frida Gustavsson w nieujawnionych jeszcze rolach oraz Vernon Dobtcheff i Alina Ilin, o których na razie wiadomo jedynie, że zagrają oni elfy.

Potwory

Nie ma pogromcy potworów, bez potworów. Dotąd potwierdzono, że nasz bohater napotka na swojej drodze Leszego, potwora zamieszkującego lasy i puszcze, który zajadle broni swoich terenów i potrafi przybierać różne formy, m.in zwierzęce. Jego wygląd ma się jednak znacząco różnić od tego, przedstawionego w grach. Poza Leszym, ma pojawić się też "Vanessa-Marie - bardzo stara, białowłosa kobieta. Demon, który przemierza świat, targując się z ludźmi i żerując na ich najgłębszych, najmroczniejszych pragnieniach". Demonica odegra prawdopodobnie istotną rolę w historii, gdyż ma pojawić się aż w trzech lub czterech odcinkach.

wiedźmin sezon 2 netflix leszy

Leszy

Aktualizacja 9.07.2020 - Serial będzie czerpać również z gier CD Projekt RED

Twórcy serialu Wiedźmin niejednokrotnie podkreślali, że podstawowym źródłem inspiracji jest dla nich "saga wiedźmińska" stworzona przez Andrzeja Sapkowskiego. Jak się jednak okazuje, w drugim sezonie nie zabraknie odwołań do produkcji studia CD Projekt RED.

Lauren S. Hissrich - twórczyni serialowego Wiedźmina, stwierdziła w jednym z ostatnich wywiadów, że jej zespół zamierza w drugim sezonie oddać hołd znakomitym produkcjom studia CD Projekt RED. "Kochamy gry wideo. Oczywiście naszym zamierzeniem było odwoływanie się do źródła, nie do adaptacji adaptacji, ale to nie znaczy, że nie jesteśmy fanami gier i że w nie nie gramy. Wiemy, że znaczną część naszej widowni stanowią osoby, które słyszały o Wiedźminie tylko w kontekście gier" - stwierdziła Hissrich.

Producentka dodała również, że dzieła utalentowanego polskiego zespołu zasługują na większą obecność w serialu.

Odwiedziłam CD Projekt RED. Spotkałam utalentowanych ludzi, którzy tam pracują. Odwalają kawał wspaniałej roboty. Jeśli więc tylko nadarzy się okazja, byśmy mogli puścić do nich oko, będziemy to robić – tak często jak to będzie możliwe. - Lauren S. Hissrich

Przypomnijmy, że już w pierwszym sezonie pojawiła się słynna scena w balii z Wiedźmin 3: Dziki Gon.

Wiedźmin (Henry Cavill) w balii

To na razie większość tego, czego udało nam się dowiedzieć z informacji i spekulacji o drugim sezonie serialu Wiedźmin. Co jakiś czas pojawiają jednak się nowe wiadomości na ten temat, a my będziemy was o nich systematycznie informować.