Wiedźmin z Hollywoodu w kinach w 2017 roku!

Wiedźmin zostanie zekranizowany! Przygodami Geralta z Rivii w końcu zainteresował się Hollywood.

Wiedźmin 3 to niesamowita gra polskiego studia CD Project Red, która doczekała się milionów fanów na całym świecie. Potwierdziła to tegoroczna edycja plebiscytu Golden Joystick Awards, podczas której Wiedźmin 3 zdeklasował konkurencję. Głosowanie, w którym wzięło udział ok. 9 milionów graczy pozwoliło grze zwyciężyć w czterech kategoriach: najlepsza gra, najlepszy scenariusz, najlepszy projekt grafiki, najlepsza pojedyncza misja. Towarzyszyło temu uznanie studia CD Projekt RED za studio roku.

Wiedźmin trafi wreszcie do Hollywood

Jako wielbiciel przygód Wiedźmina od lat miałem marzenie, aby zostały one zekranizowane z rozmachem porównywalnym do trylogii Tolkiena. Dzisiaj wiem, już, że jest na to duża szansa! Właśnie rozpoczęły się bowiem przygotowania studia Sean Daniel Company (znane m.in. z serii "Mumia") i Platige Films (spółka zależna Platige Image) do produkcji pełnometrażowego filmu opartego na motywach opowiadań "Wiedźmin" i "Mniejsze Zło" z tomu "Ostatnie Życzenie".

Zobacz również:

  • Wiedźmin, sezon 3. Kiedy premiera? Obsada, fabuła, zwiastun serialu Netflixa

Reżyserem filmu będzie Tomasz Bagiński, natomiast za scenariusz odpowiada Thania St. John ("Buffy: Postrach wampirów"). Produkcja trafić ma do kin w 2017 roku.


Nie przegap

Zapisz się na newsletter i nie przegap najnowszych artykułów, testów, porad i rankingów: