Większa nagroda

Young Digital Poland przedstawił nową wersję programu Euro Plus+

Jeszcze nie przebrzmiały fanfary po wprowadzeniu na rynek Euro Plus+ - nowatorskiego pakietu do nauki języka angielskiego, a już producent - Young Digital Poland - przedstawił nową wersję programu z dodatkowym czwartym poziomem: upper-intermediate.

Euro Plus+ Reward został opracowany na podstawie najnowszego kursu języka angielskiego autorstwa Simona Greenalla, wydanego przez wydawnictwo Macmillan Heinemann English Language Teaching z Oxfordu. Podczas nauki oprócz typowych multimediów jak dźwięk i obraz, wykorzystuje się także Internet, tworząc w ten sposób globalną szkołę języka angielskiego, gdyż uczniowie za pomocą Sieci mogą porozumiewać się z nauczycielami, grać w gry językowe oraz wymieniać doświadczenia.

Teraz pakiet wzbogacił się o kolejne dwie płyty CD-ROM, na których znajduje się dodatkowy moduł, czyli czwarty poziom nauczania upper-intermediate. W programie zaimplementowano mocno okrojony mechanizm rozpoznawania głosu Via

Większa nagroda
Voice firmy IBM, który ułatwia naukę tym, którzy chcą perfekcyjnie mówić po angielsku. ViaVoice porównuje wymowę ucznia z próbkami opartymi na brytyjskiej wymowie, co w przypadku osób uczących się tzw. international english czy amerykańskiego, może się okazać co najmniej kłopotliwe. Dobrze by było, gdyby producent zaimplementował także próbki tych dwóch pozostałych "odcieni" języka angielskiego. Poza tym pakiet nie zmienił się pod żadnym względem. Dlatego też osoby, które mają wersję programu bez mechanizmu ViaVoice, nie muszą od razu kupować wersji 2.0, tym bardziej że nadal można nabyć tylko jeden wybrany poziom lub Super Pack składający się z trzech poziomów trudności od początkujących po średnio zaawansowanych.