Większe gniazdko

Protection Center jest połączeniem zasilacza awaryjnego off line ze zwykłą listwą z zabezpieczeniem przed przepięciami. Gniazdka rozdzielono sprawiedliwie, cztery są pod ochroną UPS-u i dostarczą energię z baterii w razie awarii zasilania. Pozostałą czwórkę przeznaczono do zaopatrywania odbiorników (na przykład drukarki laserowej), które nie muszą pracować bez przerwy i zużywają zbyt wiele prądu, aby je chronić z sekcji bateryjnej. Oprócz napięcia sieciowego zabezpieczone może być jedno łącze telefoniczne. Liczby w nazwie modelu oznaczają maksymalną moc bierną w VA, którą wytwarza falownik zasilany z baterii. W prawdziwych watach wynoszą one odpowiednio 250, 300 i 400 W dla 420, 500 i 675 VA. W praktyce można urządzenie przeciążyć o 30 procent, a po przekroczeniu tej wartości samo się wyłączy.

Zasilacze tego typu nie "leczą" prądu, ale przełączają się na baterię, gdy napięcie przekroczy określone granice. Najmniejsza tolerancja to 184-264 V, jej zakres można powiększyć do 161-284 V. Napięcie generowane przez falownik także można regulować, od 220 przez 230 do 240 V. Wszystkich ustawień dokonuje się programowo - przez interfejs USB w wypadku pojedynczego użytkownika albo przez Ethernet w wypadku ochrony większej liczby komputerów, co ze względu na niewielką moc zasilacza jest mało prawdopodobne.

Zobacz również:

  • Święto Trzech Króli 2023: zmiana pracy kurierów - najważniejsze informacje [03.01.2022]

W pełni naładowana bateria podtrzyma pracę samego komputera przez pół godziny, ale maksymalne obciążenie wytrzymuje tylko pięć minut. W tym czasie powinno dojść do realizacji jednego z zaprogramowanych scenariuszy, kończącego się zamknięciem lub zahibernowaniem systemu. Oprogramowanie daje w tym zakresie wiele możliwości, lista zdarzeń inicjujących rozmaite akcje i alarmy jest wyjątkowo długa. Zwolennicy niekonwencjonalnych rozwiązań mogą na swoją odpowiedzialność dodać kolejne kombinacje zdarzeń i wywoływanych przez nie akcji bez żadnych logicznych ograniczeń. Do dyspozycji jest np. niewykorzystywane standardowo sprawdzanie częstotliwości sieci. Oprogramowanie zwane Solution Pac 2 pracuje z Windows, Makiem i Linuksem.

Krytyczny okres to ładowanie baterii - zasilacz nie jest wówczas w pełni sprawny. Po całkowity rozładowaniu potrzeba czterech godzin, aby przywrócić 80 procent całkowitej pojemności, a następnych czterech, aby powrócić do 90 procent. Poziom hałasu to 25 dB podczas pracy z sieci i 50 dB na baterii.

ceny 350 (model 420), 390 (500) i 480 (675) zł

http://www.mgeups.pl