Większość graczy nie chce na razie zestawów VR

Choć wszem i wobec głosi się, że rzeczywistość wirtualna to nieunikniona przyszłość wirtualnej rozrywki oraz znaczne ułatwienie podczas pracy z komputerem, to jednak większość ludzi nie chce póki co tego typu rozwiązania.

Wniosek taki wynika z ankiety przeprowadzonej przez Gamer Network, w której udział wzięło ponad 14 tysięcy graczy z całego świata. Dokładnie 59.5% nie chce ani nie planuje zakupu zestawu do VR w tym roku, 25,6% nie ma zdania na ten temat, a jedynie 14,9% planuje nabycie headsetu. Ankieta przeprowadzona została w lutym b.r. A dlaczego wyniki są właśnie takie? Z jakiego powodu gracze nie chcą póki co zestawów rzeczywistości wirtualnej?

Większość graczy nie chce na razie zestawów VR

Główny powód to cena - ponad 51% osób, które nie będą ich kupować, wskazało właśnie na nią jako największy hamulec. Z kolei 47,3% obawia się kiepskiej jakości wizualnej oraz wrażeń podczas używania zestawu tego typu. 33% badanych obawia się o kompatybilność, a 29% o efekty zdrowotne - jak zawroty głowy, nudności, itp. Ponad 22,2% czeka na pozytywne recenzje tego sprzętu. Jak widać po zaprezentowanych wynikach, rzeczywistość wirtualna jak na razie nie ma szans na szerszą popularność.

Zobacz również:

  • Analizujemy nowe informacje o okularach VR od Apple [16.11.2022]
  • Gogle VR od Apple już w przyszłym roku?