Większość lubi składać

Z przeprowadzonych na naszych stronach internetowych ankiet wynika jasno, że większość osób (aż 83 procent) woli składać komputer samodzielnie, niż kupować gotowy zestaw.


Z przeprowadzonych na naszych stronach internetowych ankiet wynika jasno, że większość osób (aż 83 procent) woli składać komputer samodzielnie, niż kupować gotowy zestaw.

Badanie przeprowadziliśmy w witrynie internetowej naszego czasopisma, w sekcji Pojedynek. Daliśmy do wyboru komputer składak oraz rozmowy. Bezapelacyjnie wygrała koncepcja maszyny tworzonej samodzielnie – zagłosowały na nią 1892 osoby, podczas gdy za rozmowym pecetem opowiedziało się zaledwie 376 osób. Pojawiło się też masę komentarzy uuzasadniająccych wwybór (wszystkie można przeczytać pod adresem www. pcworld.pl/pojedynek/177.html )rozozumiemy ppogląddy rrespondentów. UUżytkownicy dysponujący odpowiednią wiedzą na temat budowy peceta i wydajności lub opłacalności poszczególnych komponentów najczęściej lepiej je dobiorą niż producent. Wytwarzając na skalę masową, nie można sobie pozwolić na dużą elastyczność, a gotowe pecety często na tym tracą.

W bieżącym wydaniu przygotowaliśmy przewodnik po kon. guracjach pecetów. Doradzamy, jakie elementy dobrać, żeby komputer nie zużywał wiele energii, a dodatkowo nie kosztował fortuny – jego cena nie przekroczy 1500 zł. Wybraliśmy też najlepsze, naszym zdaniem, składniki niedrogiej, ale dobrej maszyny dla graczy. Będzie zbudowana z podzespołów, które z powodu wyższej wydajności kosztują więcej. Założyliśmy, że około 2000 zł. Kupno odpowiednich komponentów to jednak połowa sukcesu. Mnogość interfejsów, wzajemna niekompatybilność podzespołów mogą przyprawić o zawrót głowy. Aby ułatwić naszym czytelnikom zadanie, przedstawiamy budowanie peceta od podstaw, krok po kroku. Omawiamy wady i zalety wszelkich sskładników – ppoczynającc ood oobudów różnego typu, przez płyty główne, pamięci, na procesorach kończąc.

Z naszym przewodnikiem zmontujesz komputer, którego podzespoły będą mieć dobrze zbalansowaną wydajność, a cena nie wydrenuje twojego portfela. Doskonałym uzupełnieniem powyższego tematu jest duży test płyt głównych do procesorów AMD i Intela. Sprawdziliśmy prawie 30 modeli, których ceny nie przekraczały 500 zł. Okazało się, że są świetne, zaskakują bardzo dobrym wyposażeniem i wydajnością. Dodatkową zaletą większości z nich jest doskonałe przygotowanie do podkręcania procesorów i pamięci RAM. To duży plus, bo w połączeniu z tanim, dobrze poddającym się przetaktowaniu CPU Intela czy AMD masz szansę niewielkim kosztem zyskać naprawdę wydajny komputer. Zamieszczamy również obszerny test porównawczy kilkunastu najnowszych monochromatycznych drukarek laserowych. Ich rozpiętość cenowa jest spora, ale o to nam chodziło, ponieważ dopiero w takim zestawieniu widać, czym rróżnią się pposzczególne mmodele ii cczy warto dopłacać za dodatkowe funkcje.

Większość lubi składać

ASUS M2N-SLI Deluxe

ASUS M2N-SLI Deluxe

Najlepsza, niedroga płyta do procesorów AMD z podstawką AM2. Opiera się na chipsecie NVIDIA nForce 570 SLI, dlatego można w niej osadzić dwie jednocześnie pracujące karty graficzne serii GeForce. Zaletą płyty, oprócz dobrej wydajności, jest świetne wyposażenie. Oferuje aż siedem portów SATA, wiele gniazd USB i FireWire.

Informacje YAMO,http://www.yamo.pl Cena 375 zł

Większość lubi składać

Gigabyte GA-P35C-DS3R

Gigabyte GA-P35C-DS3R

Jeśli szukasz świetnie wyposażonej i wydajnej płyty do procesorów Intela z podstawką LGA775, to polecany przez nas model Gigabyte’a jest doskonałym wyborem. Opiera się chipsecie Intel P35 i w naszych testach okazał się królem wydajności. Płyta ma specjalnie dobrane komponenty układu zasilania, które pozwolą jej stabilnie pracować.

Informacje Gigabyte Technology,http://www.gigabyte.pl Cena 489 zł

Większość lubi składać

Brother HL-5250DN

Brother HL-5250DN

Wydajna drukarka laserowa mono, która przekonała nas nie tylko prędkością druku (sprawdzone w teście 22 str./min), ale i nietuzinkowym wyposażeniem. Oprócz starszego, lecz często przez wielu wciąż używanego złącza LPT znajdziemy w niej nowsze gniazdo USB i port sieciowy Ethernet.

Informacje Brother,http://www.brother.pl Cena 1100 zł