Wielcy wspierają Androida

Czternaście koncernów liczących się w branży telefonii komórkowej i produkcji układów elektronicznych dołączyło do organizacji Open Handset Alliance, wspierającej platformę Google Android.

W ten sposób poparcie dla systemu operacyjnego do urządzeń mobilnych zadeklarowały takie firmy jak Sony Ericsson, Vodafone, ARM, Asustek, Ericsson, Garmin i Toshiba.

Nowi członkowie OHA albo wprowadzą do oferty urządzenia kompatybilne z systemem Google Android bądź też w znacznym stopniu przyczynią się do rozwoju Android Open Source Project. Pozostałe formy pomocy w popularyzacji platformy mobilnej Google to m.in. rozbudowa "ekosystemu" poprzez wprowadzanie nowych produktów i usług, przyspieszających dostępność opartych na Androidzie urządzeń.

Nowi członkowie Open Handset Alliance z pewnością pomogą Google w walce o rynkowe udziały. OHA liczy obecnie 47 spółek (wliczając to 14, które wstąpiły do organizacji jako ostatnie). Największym graczem w segmencie mobilnych OS-ów jest Symbian (ponad 50-procentowy udział w rynku), przejęty niedawno przez Nokię.

Tym, czym dla Androida jest Open Handset Alliance, dla Symbiana jest Symbian Foundation.

Więcej informacji: Open Handset Alliance