Wiele stron Illustratora

Firma Hot Door wydała MultiPage, plug-in pozwalający tworzyć wielostronicowe dokumenty i stosować warstwy w Illustratorze 9.0.

Wektorowy program graficzny Adobe Illustrator, w przeciwieństwie do Macromedia FreeHand 9, nie pozwalał na tworzenie wielostronicowych dokumentów oraz stosowanie wielu warstw podczas edycji plików (multi-layering).

Wydany przez Hot Door plug-in Hot Door MultiPage zmienia tę sytuację. Umożliwia tworzenie i zarządzanie wielowarstwowymi plikami oraz przeglądanie wielostronicowych dokumentów w formie pokazu slajdów wewnątrz Illustratora 9. Strony mogą zawierać dowolną ilość warstw, nakładka oferuje także kontrolę marginesów, automatyczną numerację oraz rozbudowane opcje druku i eksportu do plików PDF.

Program współpracuje jedynie z Illustratorem 9, wymaga 1MB miejsca na dysku, dostępny jest w wersji dla Windows i Mac OS, a jego cena wynosi 49 USD. Darmowe demo bez ograniczeń czasowych, ale pozwalające na pracę jedynie z dwustronicowymi dokumentami i zablokowanymi funkcjami druku i eksportu można pobrać z adresu hotdoor.com/multipage/index.html

www.hotdoor.com


Zobacz również