Wielka Brytania bardziej pobłażliwa dla gier?

ELSPA (Entertainment and Leisure Software Publishers Association) poinformowała, że brytyjscy urzędnicy zdecydowali się obniżyć kategorie wiekowe dla 22 gier uznanych za odpowiednie jedynie dla dorosłych. Wcześniejsze oceny przyznawane były według systemu PEGI.

Jak donosi ELSPA, w zeszłym roku zgodnie z zasadami systemu PEGI kategorię 18+ otrzymało 50 tytułów. Jednak brytyjska komisja zajmująca się klasyfikowaniem gier (British Board of Film Classification) uznała, że należy obniżyć wymagania wiekowe dla 22 pozycji. Przedstawiciel ELSPA uważa, że nie jest to do końca dobra decyzja.

Wielka Brytania bardziej pobłażliwa dla gier?

"Zmniejszanie ograniczeń wiekowych naraża na niepotrzebne niebezpieczeństwo dzieci wychowujące się w Wielkiej Brytanii. Szczególnie wtedy, gdy brytyjska młodzież styka się z dorosłymi graczami z zagranicy w systemie online."Zobacz również:

  • Na te osoby szczepionki COVID-19 mogą działać mniej skutecznie
  • Microsoft cenzuruje LinkedIn w Chinach

Innego zdania są jednak pracownicy BBFC.

"System PEGI nie uwzględnia specyficznych uwarunkowań każdego państwa. To, co nie jest dobre dla dzieci z innych europejskich krajów naszym zdaniem może być z powodzeniem używane przez brytyjską młodzież."