Wielka Brytania: nastoletni e-przestępca

Nastolatek z Manchesteru został aresztowany po tym, jak złapano go na sprzedaży narzędzia "Phenom Booter". Jest ono używane do ataków na serwery i wyrzucania z nich graczy popularnej serii gier Call od Duty.

Każdy korzystający z takiego narzędzia może usunąć jednego lub więcej graczy z serwerów, a nawet sprawić, by w ogóle nie dało się na nich grać. Activision, znalazło oferty jego sprzedaży na forum związanym z niewymienionym z nazwiska 17-latkiem.

Activision daje znać wszystkim rozprowadzającym takie oprogramowanie, że mogą zostać oskarżeni. Znalezienie osób, które dokonują ataków w grze jest o wiele trudniejsze, ponieważ adresy IP używane przez nieuczciwych graczy rzadko prowadzą do czegoś innego niż dostawców internetu z wieloma użytkownikami.

Zobacz również:

  • Call of Duty: Modern Warfare 2 i Warzone - 3 sezon. Co nowego?

Programy sprzedawane w celu zakłócania infrastruktury sieciowej nie tylko dotykają indywidualnych graczy, ale mają konsekwencje dla finansów i reputacji zainteresowanych firm - powiedział inspektor Paul Hoare z Centralnej Policyjnej Jednostki do walki z e-przestępstwami, która brała udział w aresztowaniu.

Gry przyciągają wiele dzieci i młodzieży do sieciowego środowiska, a ten rodzaj przestępstwa może często prowadzić do dalszego łamania prawa w bardziej tradycyjnych obszarach przestępstw internetowych - dodał Haore.

Nieletni przebywa obecnie w areszcie i ma usłyszeć zarzuty przestępstwa w myśl ustawy o nadużyciach komputerowych. Stał się pierwszym, na terenie Wielkiej Brytanii, aresztowanym w związku z podejrzeniami o przestępstwo dotyczące gier online.


Nie przegap

Zapisz się na newsletter i nie przegap najnowszych artykułów, testów, porad i rankingów: