Wielka Brytania: sprzedano 3,7 miliona filmów Blu-ray

Wygląda na to, że rynek filmów Blu-ray w Wielkiej Brytanii ma się całkiem dobrze. W 2008 roku sprzedano 3,7 miliona takich dysków, co jest wynikiem znacznie lepszym niż jeszcze rok temu.

Najnowsze dane dotyczące wyników sprzedaży filmów Blu-ray na terenie Wielkiej Brytanii opublikowała organizacja o nazwie British Video Association. Okazuje się, że w całym roku 2008 sprzedano 3,7 miliona sztuk takich produktów. Co ciekawe, tylko w grudniu sprzedaż osiągnęła wielkość 1,5 miliona egzemplarzy (to jest to o 400% więcej niż w analogicznym okresie roku poprzedniego).

Okazuje się, że wyniki te są tak dobre głównie dzięki filmowi "Mroczny Rycerz" w reżyserii Christophera Nolana. Produkcja ta sprzedała się w liczbie 218 tysięcy sztuk w wersji Blu-ray (pomimo, iż na rynku dostępna była jedynie przez trzy ostatnie tygodnie roku).

Prognozy na rok 2009 są jeszcze bardziej optymistyczne. Dużą sprzedaż dysków Blu-ray zapewnić mają takie produkcje jak "Quantum of Solace", "Jaja w Tropikach" czy "Księżna".

"Przewidujemy dalszy wzrost popularności filmów Blu-ray na terytorium Wielkiej Brytanii. Według naszych prognoz w 2009 roku sprzedaż osiągnie 17 milionów sztuk."