Wielka Woda – zwiastun, premiera, obsada. Serial o powodzi tysiąclecia już na Netfliksie

Wrocław, lata 90. i gigantyczna powódź. Wielka Woda to polski serial katastroficzny, który ukaże wydarzenia związane z wielką powodzią, która wstrząsnęła Polską w 1997 roku. Kiedy premiera serialu na Netfliksie? Kto zagra w produkcji?

fot. Netflix

Wielka Woda – najważniejsze informacje

 • Tytuł: Wielka Woda
 • Twórcy: Jan Holoubek
 • Gatunek: serial katastroficzny
 • Liczba sezonów: 1
 • Liczba odcinków: 6
 • Czas emisji: 2022
 • Kraj produkcji: Polska

Nowy serial Netflixa opowie o wielkiej powodzi, która nawiedziła Wrocław i jego okolice w lipcu 1997 roku.

Fabuła

Fabuła Wielkiej Wody została stworzona na podstawie różnych zdarzeń z czasu powodzi. Nie będzie to więc serial dokumentalny podążający za konkretnymi osobami i z kronikarską dokładnością przedstawiający powody i skutki katastrofy – w centrum produkcji są raczej ludzkie tragedie.

Zobacz również:

 • Wielka woda - czy będzie 2 sezon? Zobacz, co już wiemy

Według Anny Kępińskiej, pomysłodawczyni i producentki Wielkiej Wody:

Powódź jest dla nas tylko tłem tej opowieści i katalizatorem zdarzeń. Nie opowiemy dziejów wszystkich uczestników tych wydarzeń, to niemożliwe. Zależało nam na powrocie do tamtego nastroju i emocji, ale jednak w gruncie rzeczy stworzeniu uniwersalnej historii o podejmowaniu trudnych decyzji, konflikcie pokoleń, jednostki z większością, wsi z miastem. O tym, że trzeba się zmierzyć ze swoimi „niezałatwionymi sprawami” – nie da się od tego uciec – ale też o niezwykłym pospolitym ruszeniu, chęci pomocy, solidarności i potrzebie działania. To było wyjątkowe. Z dnia na dzień zwykłą codzienność zastąpiła walka z żywiołem, a z tłumu wyłonili się zaufani liderzy.

Jedną z głównych bohaterek serialu jest Jaśmina Tremer, hydrolożka, która przybywa do Wrocławia, by zapobiec powodzi, ale nie może porozumieć się z władzami miasta. Z kolei Jakub Marczak to samotny ojciec i urzędnik starający się zrobić karierę w polityce. Andrzej Rębacz jest zaś człowiekiem stojącym na czele ruchu broniącego przed wysadzeniem wału przeciwpowodziowego.

Data premiery

Wielka Woda na Netfliksie pojawi się już 5 października 2022 roku.

Obsada

W serialu występują m.in.

 • Agnieszka Żulewska – hydrolożka Jaśmina Tremer
 • Tomasz Schuchardt – urzędnik Jakub Marczak
 • Ireneusz Czop – Andrzej Rębacz
 • Jerzy Trela – ojciec Andrzeja
 • Blanka Kot – Klara
 • Tomasz Kot
 • Anna Dymna
 • Mirosław Kropielnicki

Zwiastun

Na razie serial promuje jeden trailer:

Premiera Wielkiej Wody już pojutrze! [03.10.2022]

Już w tę środę Wielka Woda dotrze do subskrybentów Netfliksa. W oczekiwaniu na serial zajrzyjcie do galerii zdjęć, na których zobaczycie m.in. głównych bohaterów produkcji.

Wielka woda – bohaterowie serialu

Wielka Woda już na Netfliksie [05.10.2022]

Od dziś na platformie Netflix możecie oglądać nowy polski serial katastroficzny. Wielka Woda ukaże Wam rzeczywistość Polski lat 90, z różnymi problemami i patologiami tamtych czasów. Przewodnikami po tym świecie będą: hydrolożka Jaśmina Tremer starająca się za wszelką cenę zapobiec powodzi, ambitny urzędnik Jakub Marczak i zdeterminowany lokalny działacz, Andrzej Rębacz.

Wielka woda numerem 1 na Netfliksie! [07.10.2022]

Polski serial katastroficzny zadebiutował zaledwie dwa dni temu, a już stał się prawdziwym przebojem platformy Netflix. Wielka woda obecnie znajduje się na pierwszym miejscu zestawienia Nowe i popularne i wygląda na to, że zainteresowanie serialem rośnie. Czy w takim razie Netflix zdecyduje się na stworzenie sezonu 2? Jeśli tak, o czym może opowiedzieć kolejna odsłona serii? Tego dowiecie się z naszego tekstu Wielka woda - czy będzie 2 sezon? Zobacz, co już wiemy

Oni to zrobili naprawdę! Twórcy zdradzają, jak kręcili Wielką Wodę[13.10.2022]

Serial Netflixa robi spore wrażenie jeśli chodzi o scenografię i efekty specjalne. Obdrapane ulice lat 90., wezbrana rzeka i przede wszystkim woda sunąca ulicami Wrocławia robią piorunujące wrażenie. Świetna strona wizualna serialu to po części zasługa dopracowanego CGI, ale nie tylko. Co ciekawe, ,wiele scen kręcono w zbudowanych na potrzeby produkcji basenach, a niektóre budynki naprawdę zostały zalane. Więcej sekretów Wielkiej Wody poznacie dzięki filmowi, w którym twórcy dzielą się sekretami produkcji.

Spektakularne odwzorowanie katastrofy i realistyczne przedstawienie epoki to tylko niektóre elementy, które zagwarantowały produkcji uznanie widzów. Swoje zrobiła też świetna reżyseria i aktorstwo, nieźle rozpisany scenariusz oraz... dobry dźwięk, dzięki któremu w polskiej produkcji wreszcie można zrozumieć dialogi! Nic więc dziwnego, że Wielka Woda zbiera bardzo dobre opinie i wciąż okupuje na Netfliksie kategorię Nowe i popularne.