Wielka aktualizacja Google TV 2.0 - co w niej znajdziemy?

Google zaktualizowało Google TV. Usługa koncernu z Mountain View otrzymała wsparcie dla aplikacji z Androida, które zostały zoptymalizowane do działania na dużych ekranach telewizorów.

Google TV

Aktualizacja Google TV nie tylko dodaje nowe funkcje takie jak obsługa aplikacji z Androida, ale również rozwiązuje irytujące niedoskonałości poprzedniej wersji.

Google TV

Google TV

Aktualizacja Google TV - co nowego?

Google TV 2.0 wykorzystuje menu pojawiające się na dole ekranu jako główne narzędzie nawigacyjne. Ekran z aplikacjami wreszcie przypomina ten z tabletów z systemem Android Honeycomb. Ulepszono też aplikacje YouTube. Przełączanie się pomiędzy filmami jest bardzo szybkie, niczym przełączanie kanałów w telewizorze. Poprawiono też główny grzech Google TV - niewygodne wyszukiwanie treści. Teraz mamy więcej kategorii wyszukiwania np. gatunkami, jakością, ceną itd.

Google TV

Google TV

Google TV nie może się przebić

Google TV zaprezentowano rok temu na platformach Sony Internet Video i Logitech Revue, ale niestety rynek przyjął je chłodno. Do tej pory Google TV nie budzi zainteresowania wśród klientów. Czy nowa aktualizacja pomoże zdobyć popularność. Trochę w to wątpię, bo właściwie co daje nam ta platforma Google TV? Póki co to rozwiązanie nie daje jakiejś nowej jakości. Ale pożyjemy zobaczymy.