Wielka dolewka, czyli Epson EcoTank ITS nie tylko dla domu!

Cyfryzacja cyfryzacją, a wciąż trudno o sprawne działanie nawet mikroprzedsiębiorstwa wyłącznie w wirtualnym obiegu dokumentów. Biuro bez papieru to mrzonka: drukowaliśmy i drukować będziemy, bo zalety papieru, takie jak przyjazność dla oczu czy dostępność bez prądu, są nie do zastąpienia. Ale jak wybrać właściwe urządzenie spośród setek dostępnych drukarek? Bez względu na wielkość przedsiębiorstwa istotne jest, by sprzęt oferował niski koszt wydruku pojedynczej strony, świetną jakość oraz niezawodność. Na co jeszcze zwrócić uwagę przed wyborem? Szczególnie w przypadku małych firm, które zazwyczaj nie dysponują ogromną przestrzenią użytkową, kluczową kwestią jest wielofunkcyjność. Dodatkowe możliwości z nią związane oznaczają przede wszystkim oszczędność pieniędzy oraz... miejsca na biurku.

Druk w biznesie

Wiele osób wciąż wierzy, że najlepszym rozwiązaniem dla biznesu są drukarki laserowe, ostatnie lata pokazują jednak zwrot w kierunku konstrukcji atramentowych. Ta zmiana związana jest z firmą Epson, która rozwinęła rewolucyjną technologię stałego zasilania w atrament o nazwie EcoTank ITS. W porównaniu z laserówkami oraz atramentówkami starego typu urządzenia Epson charakteryzują się wydrukami o dużo lepszych parametrach, a przy tym zdecydowanie niższymi kosztami związanymi z pojedynczym wydrukiem.

System EcoTank ITS – oszczędność i ekologia

Jak to możliwe? Za rewolucyjnym rozwiązaniem kryje się prosty, ale genialny pomysł. Zrezygnowano z wymiennych kartridżów na rzecz pojemników na atrament o dużej pojemności. W efekcie, gdy skończy się tusz, wystarczy samodzielnie napełnić zasobnik za pomocą butelek z atramentem (dostępnych w cenie 26–45 zł). W zasobniku na tusz mieszczą się cztery (albo sześć w modelach fotograficznych) pojemniki na tusze o pojemności 70 ml – to wielokrotne więcej niż pojemność kartridżów. Podstawową zaletą tego rozwiązania jest cena wydruku jednej strony: w przypadku wydruku strony A4 w czerni lub kolorze koszty nie przekraczają odpowiednio 1 oraz 2 gr. Ale oszczędności związane są też z niższym poborem prądu – w przypadku tych urządzeń drukowanie nie wymaga podgrzewania atramentu, a dodatkowo emisja CO2 jest mniejsza, gdyż eliminowany jest transport i produkcja kartridżów oraz ich utylizacja.

Wydajność i precyzja w małym biznesie

Wśród modeli szczególnie polecanych małym przedsiębiorstwom znaleźć możemy m.in. Epson L4160. Drukarka wyposażona jest w głowicę Micro Piezo, która zapewnia zachowanie najwyższych parametrów drukowania przez wiele lat użytkowania; dzięki pigmentowej czerni oraz kolorowemu atramentowi barwnikowemu oferuje zarówno jakość wydruków niedostępną dla drukarek laserowych, jak i trwałość archiwizacji dokumentów. Co więcej, Epson L4160 zapewnia również wydruk dwustronny, wyposażony jest także w szybki skaner (warto zadbać o cyfrowe archiwum w firmie) oraz moduł Wi-Fi Direct i czytnik kart SD. Nie trzeba włączać komputera, by zarządzać Epsonem i korzystać z niego – wszystkie polecenia można wydawać za pomocą wbudowanego ekranu LCD o przekątnej 3,7 cm. Na dołączanych tuszach udaje się wydrukować aż 14 000 stron w trybie mono i 5200 stron w kolorze.

Niezawodność i szybkość

Epson L6190 to model, który posiadając wszystkie zalety wcześniejszego urządzenia, dzięki dodatkowym atutom sprawdzi się w nieco większych firmach. Za drukowanie odpowiada tutaj głowica PrecisionCore – urządzenie pozwala na obustronny druk charakteryzujący się najwyższą jakością oraz szybkością 15 str./min. Duży podajnik papieru mieszący 250 arkuszy oraz automatyczny podajnik dokumentów na 30 arkuszy (ADF) pozwalają na automatyzację pracy. Oprócz szybkiego skanera użytkownik do dyspozycji otrzymuje także funkcję faksu (wciąż może się przydać w kontakcie z urzędami). Także z tym modelem połączymy się przez Wi-Fi. Dostarczany przez producenta z nowym urządzeniem zapas atramentu pozwala na drukowanie do 14 000 stron w trybie monochromatycznym i 11 200 w kolorze.

Domowe biuro?

W ofercie Epson znaleźć możemy także mniejszy i tańszy model 3 w 1: L3060. To rozwiązanie, z którego skorzystać mogą np. osoby prowadzące biuro w domu. Mimo że przeznaczone jest dla użytkowników domowych, jego wydajność przy zachowaniu jakości wydruku i możliwości skanowania pozwala na zaspokojenie okazjonalnych potrzeb jednoosobowej firmy. W tym przypadku również nie zabrakło możliwości drukowania z urządzeń mobilnych. Kupując drukarkę, w pakiecie otrzymujemy także zapas tuszów na druk 13 000 stron w trybie mono i 6500 kolorowych.

Co ważne, dla wszystkich modeli EcoTank ITS po rejestracji na stronie www.epson.pl/gwarancjanadrukarki można wydłużyć gwarancję do 36 miesięcy.

www.epson.pl/inktanksystem

www.epson.pl/itssavings

Wielka dolewka, czyli Epson EcoTank ITS nie tylko dla domu!