Wielka małpa wpada do sklepów

Od dziś w USA można kupić grę, która powstała na podstawie najnowszego filmu Petera Jacksona pt. King Kong. Tytuł dostępny jest na komputery PC, oraz konsole Xbox, Xbox360, Playstation 2, Gamecube i Nintendo DS.

King Kong

King Kong

Komputerowa wersja King Konga, jest rozwinięciem pierwotnego scenariusza, gdzie wcielamy się w rolę Jacka Driscolla, śmiałka który wraz z ekipą filmową trafia na wyspę Skull. Szybko okazuje się, że mieszkańcy wyspy, do których można zaliczyć dinozaury, krwiożerczych tubylców i tytułowego Konga, nie są zbyt gościnni, a co gorsza wielka małpa upatrzyła sobie główną aktorkę na wybrankę serca.

Tak więc Jack ma nie lada zadanie przed sobą. Przede wszystkim musi przeżyć na niegościnnej wyspie. Jak wiadomo, ciężko jest ustrzelić T-Rexa z karabinu, tak więc głównie należy kombinować i wykorzystywać otoczenie tak, aby na przykład zrzucić natrętnego dinozaura ze zbocza, czy zaklinować go pomiędzy skałami. Twórcom udało się uzyskać efekt totalnego zaszczucia, gdzie przetrwanie zależy od inteligencji a nie siły ognia.

King Kong

King Kong

Aby klimat gry nie był za ciężki, raz na jakiś czas będzie możliwość wcielenia się w samego King Konga. Wtedy zapominamy co znaczy słowo subtelność i wyrafinowanie. Potężnymi ciosami rozprawiamy się z każdym kto stanie nam na drodze. Przemiły goryl w swym asortymencie ma, oprócz młócenia pięściami, możliwość złapania przeciwnika a następnie złamanie kręgosłupa, czy też pozbawienia dolnej szczęki niepokornego przeciwnika.

Premierę filmu w Polsce zaplanowano na 14 grudnia tego roku. Gra w polskiej wersji językowej ma pojawić się w sklepach 2 grudnia i kosztować będzie 99.90zł.


Zobacz również