Wielka nowość od Apple to REJI - nowy sposób na walkę z rasizmem

Apple wczoraj poinformowało, że planuje dziś wielką premierę. Okazuje się, że chodzi o nowy projekt, który ma pomóc w zwalczaniu rasizmu.

W wywiadzie na antenie CBS Tim Cook powiedział jutro, że Apple przygotowuje się do wielkiej premiery. Myśleliśmy, że chodzi o nowe modele iPad'a lub samochód Apple, ale dziennikarka telewizyjna CBS Gayle King wskazała, że nie będzie to tylko i wyłącznie produkt.

Apple

Apple

Okazuje się, że firma Apple przygotowała nowy projekt, który ma za zadanie zapobiec rasizmowi.

Firma ogłosiła trzy różne projekty. Łączna kwota, jaką Apple poświęci na rzecz inicjatywy Racial Equity and Justice Initiative wynosi 100 milionów dolarów. Gigant z Cupertino zaangażował się w walkę z systemowym rasizmem w czerwcu 2020 roku niemalże od razu po zabójstwie George'a Floyda.

Dziś w godzinach porannych Apple wydało nowe oświadczenie prasowe. Wynika z niego, że Apple przekaże łącznie 100 milionów dolarów w celu likwidacji barier i zwalczaniu niesprawiedliwości, z jakimi borykają się osoby ciemnoskóre.

Premiera nowych produktów odbędzie się niezależnie od wdrożenia inicjatywy REJI. W chwili obecnej nie wiemy jeszcze, kiedy to nastąpi.

Źródło: 9to5mac.com