Wielki, czerwony skorpion pogromcą piratów

Piractwo to zło. DRM, który ma piractwu przeciwdziałać to jeszcze większe zło, bo nie dość, że jest mało efektywny to na dodatek cierpią przez niego uczciwi gracze. Wielki, czerwony, niezniszczalny skorpion natomiast to już zupełnie inna modła.

Twórcy Serious Sama postanowili wypowiedzieć wojnę wszechobecnym korsarzom i zrobili to w dosyć nietypowy sposób. Croteam umieściło w kodzie gry Serious Sam 3:BFE niezniszczalnego przeciwnika w postaci skorpiona, który pojawia się w pirackich egzemplarzach wersji PC i dosłownie uniemożliwia dalszy przebieg rozgrywki.

Genialne, prawda? Po co uprzykrzać graczom życie standardowymi DRM’ami, kiedy istnieje prostsze rozwiązanie. Najzabawniejsze jest to, że na licznych forach wciąż pojawia się masa postów z zapytaniem w jaki sposób należy jegomościa ubić. Otóż nie da się. Przynajmniej do czasu nabycia oryginalnej kopii... lub pojawienia się cracka. Tak czy inaczej, z pełną satysfakcją można powiedzieć, że żądło sprawiedliwości w końcu dosięgnęło piratów.