Wielki pokaz The Last of Us Part II odwołany, Sony rezygnuje z PAX East

Japoński producent opuszcza kolejne wielkie święto graczy, powód - koronawirus.

PAX East to coroczne wydarzenie dedykowane sympatykom elektronicznej rozrywki (choć nie tylko). Odwiedzający targi w Bostonie mogą liczyć na panele poświęcone konkretnym gatunkom gier czy platformom. Tradycją stały się również liczne prezentacje głośnych tytułów. Już wcześniej potwierdzono, że podczas tegorocznego PAX East zobaczymy pierwszy gameplay z Baldur's Gate 3 od studia Larian Games. Swoją obecność potwierdziło także Sony, które miało pokazać obszerny i niepublikowany wcześniej materiał z rozgrywki w The Last of Us 2, które jak już wiemy szykuje się do majowej premiery. Niestety jest to już nieaktualne.

Włodarze japońskiego producenta, w krótkiej wiadomości umieszczonej na oficjalnym blogu PlayStation, poinformowali, że z uwagi na rosnące obawy związane działaniem koronawirusa byli zmuszeni odwołać swoje wystąpienie podczas PAX East. Przy okazji Sony starało wytłumaczyć się z tak późnego ogłoszenia swojej decyzji, bowiem wydarzenie w Bostonie startuje już za tydzień.

Z uwagi na to, że sytuacja zmienia się codziennie, uznaliśmy, że jest to najbezpieczniejsza opcja. Z rozczarowaniem anulujemy nasz udział w tym wydarzeniu, ale zdrowie i bezpieczeństwo naszych pracowników jest dla nas najważniejsze.

Choć oczywiście można zrozumieć decyzję Sony, to odwiedzający PAX East mogą czuć się rozczarowani, szczególnie że producent podjął tę decyzję tak nagle, i tak późno. PAX East wystartuje 27 lutego i potrwa do 1 marca.

Miejmy nadzieję, że zdążymy jeszcze zobaczyć nowy gameplay z The Last of Us 2 przed premierą gry, która jest wyznaczona na 29 maja bieżącego roku.

źródło: gamesradar.com