Wielki powrót Polan!

Po wielu miesiącach oczekiwań, na półki sklepowe w całym kraju dotarła wreszcie kontynuacja jednej z najciekawszych polskich gier RTS - Polanie II.

Po siedmiu latach od premiery pierwszej odsłony gry, wreszcie doczekaliśmy finalnej wersji jej następczyni. Pierwsza część Polan była realizowana w środowisku dwuwymiarowym, Polanie II natomiast to gra zrealizowaną w pełnym 3D, wykorzystująca możliwości najnowszych kart graficznych. Podobnie jak w przypadku poprzedniczki, akcja drugiej odsłony Polan została osadzona w starosłowiańskim świecie, tym razem jednak wzbogaconym o elementy fantasy. Dzięki temu obok naszych dzielnych wojów i książąt w grze spotkamy m.in. czarowników, gnomy, olbrzymy oraz strzygi i smoki.

Gra łączy w sobie elementy gier strategii czasu rzeczywistego i gier typu RPG. Akcja toczy się w czasie rzeczywistym, a każda z postaci może zdobywać doświadczenie i nowe umiejętności. Podstawą ekonomii w grze, podobnie jak w pierwszej odsłonie Polan jest mleko. W grze dostępny jest również rozbudowany tryb potyczki i gry sieciowej w kilku różnych trybach.

Druga część gry Polanie powstała w krakowskiej firmie Reality Pump. Od dziś gra jest już dostępna w naszych sklepach w cenie 79,00 zł. Na rynkach zachodnich gra będzie dystrybuowana pt. KnightShift.

Minimalne wymagania sprzętowe:

- Procesor 450 MHz

- 700 MB wolnego miejsca na dysku

- karta graficzna 3D (16 MB RAM)

- karta dźwiękowa zgodna z DirectX

Zalecane wymagania sprzętowe:

- procesorem 1,2 GHz

- 512 MB RAM

- 1,2 GB wolnego miejsca na dysku

- karta graficzna 3D GeForce 3 TI, Matrox Parhelia, ATI RADEON 8500 (64MB DDR SDRAM)

- karta dźwiękowa zgodna z DirectX.