Wielki powrót SimCity. EA zapowiada Societies

Jeszcze tydzień temu wszystkie informacje o SimCity: Societies mieściły się jedynie w sferze plotek i domysłów. Dziś sytuacja jest zupełnie inna. Electronic Arts oficjalnie zabrało głos w sprawie i zapowiedziało projekt SimCity: Społeczeństwo. Dobrze, bo dzięki temu poznaliśmy mnóstwo szczegółów związanych z tytułem.

Electronic Arts wreszcie oficjalnie potwierdziło doniesienia o projekcie SimCity: Społeczeństwo. Więcej, firma podała wiele szczegółów dotyczących projektu i zapowiedziała, że jego premiera planowana jest na gwiazdkę bieżącego roku.

Społeczeństwo (na zachodzie jako Societies) ma wprowadzić do serii szereg nowości. Przede wszystkim, zabawa nie będzie sprowadzać się jedynie do budowania miasta. Dzięki nowym elementom (kształtowanie środowiska naturalnego, wiele opcji związanych z kulturą, religią) gracze mają kreować całe społeczeństwa.

Zabawę można traktować na poważnie, tworząc modele społeczeństwa znane z rzeczywistości lub też z przymrużeniem oka (stawiając domy z pierników i mnóstwo fabryk czekolady). Możliwości jest naprawdę sporo - autorzy zapowiadają ponad 350 odziaływujących ze sobą budynków, dynamiczny model rozwoju i wyglądu miasta oraz różne zachowania żyjących z nim ludzi.