Wielki sukces Xboksa 360?

O tym, że Xbox 360 odniósł sukces od razu po premierze, mówiło się już od dawna. Konsola Microsoftu, pomimo kilku usterek, sprzedawała się naprawdę nieźle. Teraz potwierdza to raport opublikowany przez NPD.

W najnowszym raporcie firmy NPD czytamy, że sprzedano już 10 milionów sztuk konsoli Xbox 360 w Stanach Zjednoczonych. Dokonano tego w czasie 30 miesięcy od dnia premiery. Sztuka ta, staremu Xboxowi, udała się dopiero po 36 miesiącach.

Wielki sukces Xboksa 360?

Przedstawiciel firmy Microsoft, Don Mattrick, powiedział, że firma, która jako pierwsza sprzeda 10 milionów sztuk swojej konsoli w USA, wygrywa nieoficjalną bitwę o tytuł najlepszego producenta tych maszyn. Poprzednio zaszczyt ten przypadł Sony oraz konsoli PlayStation 2.

Jest jednak jedno "ale". Konsolę Microsoftu bardzo szybko goni dziecko Nintendo - Wii. Jak przewidują analitycy, konsola osiągnie poziom 10 milionów sprzedanych sztuk w Stanach Zjednoczonych już w ciągu najbliższych dwóch miesięcy. Daje to około 500 tysięcy sprzedanych egzemplarzy na miesiąc. Xbox 360 może pochwalić się średnią dużo niższą (jedynie 333 tysięcy egzemplarzy na miesiąc).

Tak więc, czy aby na pewno Microsoft może czuć się zwycięzcą? Wszak fakt, że Nintendo Wii miało swoją premierę o rok później nie pozostaje chyba bez znaczenia...