Wielkie czyszczenie Steama. Z platformy zniknęło ok 1000 gier

W ciągu dzisiejszej nocy z platformy Steam zniknęło ok 1000 gier oraz dodatków. Nie były to głośne tytuły, choć niektórym z nich udało się zdobyć sporą popularność wśród graczy.

Jakość tytułów dostępnych na Steamie w zasadzie od zawsze wzbudza wiele dyskusji. Gier na platformie jest bardzo dużo, a wiele z nich, mówiąc wprost, to produkcje bardzo niskich lotów. Pomimo tego są one mocno promowane przez twórców.

Wielkie czyszczenie Steama. Z platformy zniknęło ok 1000 gier

To właśnie z tego powodu ze Steama zniknęły głównie gry, które były zbyt mocno promowane. Ich twórcy nadużywali narzędzie oferowanych przez Steamworks i to właśnie miała być główna przyczyna usunięcia z platformy. Valve nie podaje konkretnych nazw firm, które przekroczyły swoje uprawnienia, ale wiele gier jest powiązanych z rosyjskim studiem Dagestan Technology, które pojawiało się na Steamie pod wieloma różnymi nazwami.

Czyszczenie zasobów Steama z gier nie najlepszej jakości to bardzo dobra informacja przed zbliżającymi się wyprzedażami. Przebicie się przez gąszcz tytułów zawsze sprawia dużo trudności. Często zamiast przeglądać listy wpisuje się konkretne tytuły i sprawdza ich cenę dla zaoszczędzenia czasu. A wśród setek bardzo słabych pozycji czasem można trafić ciekawą i tanią grę, którą niestety łatwo można przegapić.