Wielkie firmy klientami Novella i Microsoftu

Trzy firmy, dwa banki i jedna firma ubezpieczeniowa, przyjęły jak dotąd ofertę Microsoftu dotyczącą wsparcia technicznego dla systemu SUSE Enterprise Linux. Co ciekawe jedna z tych firm, Credit Suisse Group, nie korzysta obecnie z SUSE.

Novell, producent SUSE, i Microsoft podpisały w ubiegłym miesiącu umowę, na podstawie której obie firmy zobowiązały się wydać 440 milionów dolarów na zorganizowanie sprzedaży, marketingu i wymiany licencji dotyczących SUSE. Oba przedsiębiorstwa mają też pomagać swoim klientom w integracji systemów SUSE i Windows.

W jednym z punktów umowy Microsoft zgodził się na dystrybucję "certyfikatów subskrypcji", które dają klientom korzystającym z serwera działającego pod kontrolą SUSE Enterprise Linux prawo do pomocy technicznej. Koncern z Redmond chce przez najbliższe 5 lat rozprowadzać co roku 70 000 takich certyfikatów.

W ciągu ostatnich siedmiu tygodni zostało aktywowanych 16 000 takich certyfikatów. Wspomniane na wstępie firmy są pierwszymi tak potężnymi przedsiębiorstwami, które zaakceptowały ofertę Microsoftu.

Credit Suisse stał się nowym klientem Novella. Firma ma dopiero zamiar zastosować SUSE. Dwie pozostałe firmy to Deutsche Bank oraz AIG Technologies, część American International Group. Deutsche Bank używa jednocześnie oprogramowania Microsoftu i Novella. Susan Hauser, odpowiedzialna w Microsofcie za politykę licencyjną, poinformowała, że Microsoft nie jest tą firmą, z której serwerów Deutsche Bank rezygnuje na rzecz SUSE.

Zarówno Deutsche Bank jak i AIG Technologies podkreślają, że ważne są nie tyle licencje, co możliwość dobrej integracji systemów.


Nie przegap

Zapisz się na newsletter i nie przegap najnowszych artykułów, testów, porad i rankingów: