Wielkie odliczanie Apple do 10 miliardów

W siódmym roku po otwarciu internetowego sklepu iTunes, Apple będzie świętować pobranie 10-miliardowego utworu. Uruchomiono już odliczanie.

Pierwszy miliard utworów pobrano z iTunesa w 9 miesięcy po jego uruchomieniu. Pobranie 5-miliardowej piosenki świętowano w 2008 r., teraz odliczany jest czas dzielący iTunes od 10-miliardowego pobrania.

W związku z tym Apple ogłosił konkurs o nazwie "Countdown to 10 Billion Songs" w którym do wygrania jest karta z 10 tys. dolarów na koncie. Warunek jest jeden - trzeba pobrać dziesięciomiliardowy utwór.

Zobacz również:

  • Recenzja: Recenzja Apple MacBook Air 15" (2023)
  • Wyjątkowy Xbox z motywem The Mandalorian do zgarnięcia za darmo! Jak to zrobić?

Na uruchomionym na stronie iTunes liczniku widnieje już blisko 9,9 miliarda pobranych utworów. Dzisiaj po południu czasu polskiego z iTunes w ciągu minuty pobieranych było średnio 2400 piosenek.

Ufundowaną przez Apple kartę można też wygrać bez konieczności kupowania czy nawet pobierania jakiejkolwiek piosenki. Wystarczy wypełnić zamieszczony tutajformularz.

Aby wziąć udział w konkursie trzeba ukończyć 13 lat i mieszkać w jednym z wymienionych w regulaminie państw.

Niestety, z jego lektury wynika, że nie mogą wziąć w nim udziału mieszkańcy Polski. Na liście uwzględnionych w regulaminie państw nie ma też innych krajów Europy Środkowej.

Aktualizacja: 25 lutego 2010 14:15

10-miliardowy utwór pobrano we wtorek, 24 lutego. Nie podano jeszcze kto jest szczęśliwcem, który wygrał 10 tys. dolarów, ani tytułu pobranego utworu.


Nie przegap

Zapisz się na newsletter i nie przegap najnowszych artykułów, testów, porad i rankingów: