Wielkość ma znaczenie

Jeśli zdecydowałeś się na kupno naszego czasopisma, to znaczy, że interesujesz się najnowszymi technologiami, a telewizją HDTV i kinem domowym w szczególności.

Jeśli zdecydowałeś się na kupno naszego czasopisma, to znaczy, że interesujesz się najnowszymi technologiami, a telewizją HDTV i kinem domowym w szczególności.

PC World Extra HDTV wydajemy już drugi raz (pierwszy numer ukazał się pod koniec 2007 roku). Sygnały, które otrzymaliśmy od wielu czytelników wskazują, że nasz pomysł okazał się trafiony, a wydawnictwo koncentrujące się na telewizji wysokiej rozdzielczości jest przydatne przy wyborze nowego sprzętu jako swego rodzaju kompendium wiedzy o nowych technologiach. Nie dziwi nas to, bo świat HDTV, choć przez producentów opisywany jako idealny, w rzeczywistości jest skomplikowany, a kupić dobry produkt to prawdziwa sztuka. Bieżące wydanie stoi pod znakiem sportu, bo najbliższe miesiące będą prawdziwą ucztą dla miłośników piłki nożnej (mistrzostwa Europy w Austrii i Szwajcarii) oraz innych, najpopularniejszych dyscyplin, które obejrzymy na olimpiadzie w Pekinie. Wysoka rozdzielczość będzie standardem w transmisjach telewizyjnych z obu imprez. Stanie się tak po raz pierwszy w historii, a transmisje HDTV prowadzone za pomocą najwyższej klasy sprzętu będą doskonałą okazją do sprawdzenia możliwości najnowszych telewizorów, projektorów, a nawet zestawów audio (dźwięk będzie realizowany w standardzie wielokanałowym).

Sport najprzyjemniej ogląda się na wielkim ekranie i w gronie przyjaciół, znajomych. W takich zastosowaniach projektor sprawdza się najlepiej, dlatego przygotowaliśmy dla was przewodnik po modelach Full HD, które dokładnie sprawdziliśmy pod każdym względem. Temat projektorów uzupełnia poradnik dotyczący ekranów projekcyjnych. Ten często niedoceniany element wyposażenia ma bardzo duży wpływ na jakość obrazu rzucanego przez projektor. Omawiamy różnice między ekranami (a są naprawdę spore), proponujemy też modele idealnie nadające się do systemów kina domowego. Sprzedaż projektorów kinowych dynamicznie rośnie, lecz nie może się równać ze wzrostem popularności płaskich telewizorów. Technologie w nich stosowane ewoluują w ekspresowym tempie, a modele, które prezentujemy, dysponują całą plejadą nowości, których próżno by szukać w modelach sprzed roku. Omawiamy najnowsze rozwiązania na przykładzie testów telewizorów plazmowych i LCD. Jeśli chodzi o odtwarzacze filmów, to wojnę formatów mamy już za sobą: HD DVD po stosunkowo krótkiej walce (pierwszy odtwarzacz pojawił się w sklepach dopiero w 2006 roku) skapitulował i oddał pole konkurentom z obozu Blu-ray. Ci, którzy kupili kosztowne odtwarzacze HD DVD, z pewnością czują się niepocieszeni, lecz dla większości klientów pojawienie się jednego, dominującego nośnika wysokiej rozdzielczości będzie korzystne i z pewnością przyczyni się do popularyzacji formatów HD wśród zdezorientowanych dotychczas kinomanów.

Nowe odtwarzacze z błękitnym laserem trafiają do sklepów powoli, lecz ich ceny spadają bardzo szybko. Dobre odtwarzacze Blu-ray można kupić już za mniej niż 1000 zł, a przypominamy, że w momencie pojawienia się tych urządzeń na polskim rynku (nie tak dawno, bo raptem kilkanaście miesięcy temu) ich cena oscylowała wokół 6000 zł. Fanom kina domowego i sportu życzymy niezapomnianych seansów, dobrych filmów i emocjonujących meczów - oczywiście w rozdzielczości HD. Zachęcamy również do dzielenia się swoimi opiniami na temat magazynu w e-mailach przesyłanych pod adresem: hdtv@pcworld.pl . Umożliwi nam to tworzenie pisma jak najbardziej odpowiadającego waszym oczekiwaniom.