Wielofunkcyjne drukarki Toshiby

Toshiba wprowadza na polski rynek urządzenia wielofunkcyjne e-STUDIO 520/600/720/850. Producent wbudował w nie między innymi szereg funkcji zabezpieczających, w tym hasła chroniące wydruki czy technologie nadpisywania danych na dysku twardym.

Wielofunkcyjne drukarki Toshiby

Toshiba e-STUDIO 850 (źródło: Toshiba)

Symbole urządzeń wielofunkcyjnych (po odjęciu "0") oznaczają liczbę stron na minutę, jaką są one w stanie wyprodukować - i to zarówno w trybie pracy jedno-, jak i dwustronnej. Oprócz tego użytkownik może zdecydować o odpowiednim wykończeniu wydruku, zszyciu dokumentów czy ich przedziurkowaniu.

Znajdujący się w e-STUDIO skaner w rozdzielczości 600 dpi pracuje z szybkością 71 stron na minutę, a przy 300 punktach na cal - z szybkością 83 stron na minutę.

Toshiby mogą być wyposażone w maksymalnie pięć podajników papieru. Oprócz kieszeni na 500 arkuszy użytkownik może korzystać z podajnika automatycznego o pojemności 2500 stron oraz ręcznego mieszczącego 100 kartek. Opcjonalnie dostępny jest także pojemnik na 4000 arkuszy.

Interesujący jest tryb "wzorców", dzięki któremu urządzenie wykonuje szybciej zadane operacje. Możliwe jest np. ustawienie stałej rozdzielczości skanowania czy wydruku, a także numeru telefonu odbiorcy w przypadku korzystania z wbudowanego w e-STUDIO faksu.