Wielofunkcyjne drukarki "dla każdego"

Xerox wprowadził dwie drukarki przeznaczone do pracy w małych i średnich firmach i kosztujące poniżej 500 dolarów. Ich docelowi odbiorcy to wchodzące na rynek i szybko rozwijające się przedsiębiorstwa.

Xerox Phaser 6120

Xerox Phaser 6120

Pierwszym z urządzeń jest Xerox WorkCentre PE220, w którego skład wchodzi kolorowy skaner, monochromatyczna drukarka laserowa, fax i kserokopiarka. Urządzenie jest w stanie drukować do 20 stron na minutę, jego cenę producent ustalił na 399 dolarów. Do urządzenia Xerox dodaje oprogramowanie OmniPage, dzięki któremu możliwe jest zrezygnowanie z papieru na rzecz dokumentów elektronicznych.

Drugim modelem jest Xerox Phaser 6120 - kolorowa drukarka laserowa mogąca pracować bezpośrednio w sieci i umożliwiająca tworzenie wizytówek, etykiet czy innych materiałów promocyjnych. W trybie czarno-białym drukuje do 20 stron na minutę, w trybie kolorowym - maksymalnie 5. Zamontowano w niej 128 MB RAM-u. Jej cena wynosi 499 dolarów amerykańskich.

Obydwa wprowadzone produkty są elementem strategii Xeroksa, która zakłada wsparcie dla niewielkich firm wchodzących na rynek oraz (model WorkCentre PE220) stopniową migrację z biura "papierowego" do "elektronicznego".


Zobacz również