Wielofunkcyjne routery DrayTek 2710

Nowe routery DrayTek z serii 2710 przeznaczone są zarówno dla użytkowników domowych jak i małych oraz średnich firm. Funkcja modemu ADSL, zintegrowany port USB, praca w standardzie IEEE 802.11n (Draft-n) z prędkością nawet do 300 megabitów, narzędzia zarządzania pasmem i wsparcie mechanizmów QoS to wspólne cechy routerów linii 2710.

W zależności od potrzeb, do dyspozycji użytkownika DrayTek oddaje trzy modele routerów - Vigor 2710 w wersji podstawowej, 2710n wzbogaconej o sieć bezprzewodową oraz 2710Vn wyposażonej w funkcje VoIP i WLAN. Te wielozadaniowe urządzenia swoje zastosowanie znajdują zarówno w domu, jak i małym biurze.

Seria 2710 pozwalają na bezpieczny dostęp do internetu w technologii ADSL (np. Neostrada), bez konieczności zakupu osobnego modemu od operatora. Implementacja VPN umożliwia zdalny dostęp pojedynczych stacji do zasobów sieci lokalnej i łączenie wielu sieci LAN przez internet.

Routery mają zaporę ogniową, wyposażoną w zaawansowane filtry oraz ochronę przed atakami typu DoS. Połączenie możliwości blokowania ruchu IM/P2P, filtrowania URL oraz treści stron internetowych z funkcją zarządzania pasmem pozwala na pełną kontrolę i utrzymanie efektywności pracy w domu czy biurze. Do firewalla można także przypisać reguły czasowe, które uaktywniają mechanizmy o wybranej porze dnia.

Wbudowany Access Point daje możliwość stworzenia do czterech niezależnych sieci bezprzewodowych z funkcją sterowania przepływem ruchu. Wśród możliwych metod zabezpieczeń znajdują się WPA/WPA2 i VPN over WLAN.

Wielofunkcyjne routery DrayTek 2710

Zintegrowana brama VoIP obsługuje dwa jednoczesne połączenia głosowe przez internet i sześć kont SIP u różnych dostawców VoIP. Połączenia mogą być wykonywane z dwóch aparatów telefonicznych podłączonych do routera. Dodatkowy port Line zapewnia funkcję backupu, czyli możliwości nawiązania połączenia za pomocą linii PSTN w przypadku problemów z realizacją połączeń VoIP.

Wbudowany port USB może służyć jako serwer wydruku oraz umożliwia podłączenie zewnętrznego modemu 3G, a będąca w przygotowaniu aktualizacja pozwoli wykorzystać go także do obsługi dysku przenośnego.

Administratorów rozległych sieci może zainteresować fakt, że urządzenia wyposażono w dwa poziomy zarządzania, które pozwalają na pełny lub ograniczony dostęp do zasobów urządzeń.

Oprogramowanie do serii 2710 dostępne jest zarówno w oryginalnej wersji językowej (angielski), jak i polskiej edycji.