Wielofunkcyjne wydruki od Kodaka

Firma Kodak zaprezentowała nowe wielofunkcyjne urządzenie drukujące o oznaczeniu ESP 5. Sprzęt pozwala między innymi na drukowanie kolorowych dokumentów z prędkością sięgającą 29 stron na minutę oraz obsługę przy wykorzystaniu 3-calowego wyświetlacza LCD.

Kodak ESP 5 mierzy 42,2 x 29,8 x 17,7 cm i waży 5,4 kg. Jest to urządzenie wielofunkcyjne (pozwala na drukowanie, skanowanie i kopiowanie), które obsługuje nośniki do formatu A4. Sprzęt zapewnia czarno-białe/kolorowe wydruki dokumentów z prędkością 30/29 stron na minutę; wydruk zdjęcia o wymiarach 10 x 15 cm trwa ok. 30 sekund.

Kodak ESP 5

Kodak ESP 5

Nowość wyposażona została ponadto w ułatwiający obsługę bez udziału komputera 3-calowy wyświetlacz LCD oraz slot kart pamięci i port USB. Urządzenie korzysta ponadto z sensora automatycznie wykrywającego typ papieru i dostosowującego do niego najlepsze ustawienia oraz dwóch kartridży - pięciokolorowego (15 USD) i czarnego (10 USD). Komunikacja z komputerem odbywa się za pomocą interfejsu USB 2.0. Można również skorzystać z komunikacji bezprzewodowej Bluetooth.

Urządzenie trafi do sprzedaży w maju w cenie 170 USD. Jego pełną specyfikację można znaleźć pod tym adresem.


Zobacz również