Wielofunkcyjne zegarki

Firma Casio wprowadza do sprzedaży dwa modele zegarków, z których jeden pełni funkcję odtwarzacza plików MP3, drugi może być wykorzystany jako cyfrowy aparat fotograficzny.

Casio wprowadza do sprzedaży dwa nowe modele zegarków - jeden z nich pełni funkcję odtwarzacza plików MP3, drugi natomiast umożliwia wykonywanie zdjęć. Zegarek Casio MP3 waży jedynie 70 gramów, a jego wymiary wynoszą 49 x 54 x 19 mm. Urządzenie jest wodoszczelne. Umożliwia zapis i odtwarzanie 33-66 minut muzyki (zależnie od jakości nagrania). Bateria zegarka pozwala na 4 godziny ciągłego odtwarzania muzyki.

Podczas odtwarzania na tarczy zegarka wyświetlane są dane o utworze tzn. jego tytuł i wykonawca. Są one prezentowane w formie animacji, których ruchy (wirowanie i falowanie) dostosowane są do rytmu utworu. Zegarek zaopatrzony jest w złącze USB, zapewniające szybką wymianę danych z komputerem - zgranie 4-minutowego utworu muzycznego trwa 70 sekund.

Zobacz również:

  • Recenzja: Tech-Med TM-PX30
  • Apple Watch Series 7 - o tym zapomniano poinformować!

Kolejną propozycją Casio jest zegarek, który wykonuje zdjęcia. Urządzenie waży jedynie 32 gramy, jego rozmiary wynoszą: 40 x 52 x 16 mm, a wbudowany monochromatyczny wyświetlacz ciekłokrystaliczny rejestruje i odtwarza cyfrowe zdjęcia w rozdzielczości 120 x 120 pikseli w 16 odcieniach szarości. Zegarek ma pamięć o pojemności 1 MB, co pozwala na przechowanie ok. 100 cyfrowych zdjęć, które dodatkowo można opisać tekstem składającym się maksymalnie z 24 znaków. Specjalna funkcja Auto Power Save minimalizuje zużycie baterii, automatycznie wyłączając zasilanie, kiedy zegarek zostaje zdjęty z ręki.