Wielofunkcyjny Pioneer

Pioneer zaprezentował dwie nowe, wyposażone w twarde dyski, stacjonarne nagrywarki DVD. Obydwa urządzenia mają również wbudowane 181-kanałowe tunery TV.

Model DVR-002H, wyposażony w dysk o pojemności 80 GB, umożliwia m.in. oglądanie nagrania z twardego dysku i nagrywanie płyty DVD w tym samym momencie. Przydatna może okazać się również funkcja oglądania od początku nagrywanego właśnie programu (który rozpoczął się wcześniej). Nagrywarka potrafi zapisać godzinny program na krążku DVD-R w niecałe 3 minuty.

Druga nagrywarka, DVR-001, jest zdecydowanie prostsza - zaprojektowano ją z myślą o zastąpieniu tradycyjnych magnetowidów. Obydwa urządzenia mają rozbudowany, acz, jak twierdzą przedstawiciele Pioneera, prosty w obsłudze system edycji nagranego materiału. DVR-002H wyposażono dodatkowo w złącze Firewire, co pozwala na kopiowanie na twardy dysk nagrywarki materiałów np. z kamery.

Nagrywarki mają również 181-kanałowe tunery TV. Urządzenia mają być dostępne w drugim kwartale tego roku. DVR-001 i DVR-002H kosztować będą, odpowiednio, 625 i 999 USD.