Wielofunkcyjny kombajn Ricoha

Ricoh wprowadził na rynek wielofunkcyjny kombajn AC205 będący jednocześnie drukarką sieciową, kserokopiarką, kolorowym skanerem i faksem. Urządzenie przeznaczone jest dla niewielkich firm, które z rozwagą muszą gospodarować miejscem w biurze.

Kopiowanie i drukowanie odbywa się z wykorzystaniem tego samego toneru i może osiągnąć maksymalną szybkość równą 22 stronom na minutę. Oprócz standardowego pojemnika na 550 kartek, Ricoh wyposażył również swój produkt w mniejszy, przeznaczony na etykiety, koperty czy wizytówki - w tym drugim zmieści się maksymalnie 50 arkuszy. Użytkownik nie musi być podłączony do sieci, żeby coś wydrukować - wystarczy włożenie do AC205 pendrive'a z zapisanymi nań dokumentami (o ile administrator zezwolił na tę opcję).

Dzięki załączonemu oprogramowaniu możliwe jest np. skanowanie obrazów bezpośrednio do załączników w wiadomościach elektronicznych. AC205 zarządza się - tak jak każdym innym urządzeniem tej klasy - przy pomocy interfejsu dostępnego z poziomu przeglądarki WWW.

Cena drukarki ma wynieść 620 dolarów.

Więcej informacji: witryna producenta


Zobacz również