Wielojęzyczny poszukiwacz

Pojawiła się najnowsza wersja oprogramowania Babylon, która pozwala w łatwy sposób przeszukiwać zasoby internetowych encyklopedii lub słowników online.

Babylon 3.1 to niewielki, ale bardzo popularny program (witryna download.com odnotowała ponad 5 milionów pobrań) służący do przeszukiwania informacyjno-edukacyjnych zasobów Internetu. Program ten to łatwa w obsłudze przeglądarka (one-click), przeznaczona do przeszukiwania olbrzymich zasobów zgromadzonych w bazie systemu Babylon, którego zawartość jest przygotowywana przez tak znane serwisy, jak Britannica, Dietwatch.com i Accuweather. Idea systemu Babylon polega na zgromadzeniu informacji (adresów URL) na temat witryn edukacyjnych, internetowych encyklopedii lub serwisów tematycznych na całym świecie i udostępnieniu ich zasobów z jednego źródła.

Jednym z najpraktyczniejszych zastosowań programu jest tłumaczenie - w ramach systemu Babilon dostępnych jest kilkaset najróżniejszych słowników, w tym kilkanaście polskojęzycznych. Oprócz podstawowej funkcji tłumaczenia, niektóre z nich potrafią wykonywać bardziej zaawansowane działania, np. tłumaczyć całe zdanie lub konwertować tekst pisany na mowę. Babilon ułatwia dotarcie do potrzebnych informacji, definicji obco brzmiących słów lub terminów naukowych.

W porównaniu z poprzednią, w obecnej edycji programu wprowadzono niewielkie zmiany - poprawione zostało wyświetlanie banerów reklamowych. Oprogramowanie Babylon jest dostępne w dwóch odmianach: bezpłatnej Babylon-Free oraz Babylon-Pro (bez banerów reklamowych) w cenie 19,95 USD.

Więcej informacji: www.babylon.com